NATUUR, OOK IN DE STAD voorletters waren gelijk, Heeröldt in Koekkoek, allebei hadden ze 8 letters, was ook geen probleem. Deze schilders gebruikten misschien hetzelfde papier en dezelfde verf. Ze waren beide immers ongeveer tegelijkertijd leerling van de tekenacademie in Middelburg! En zo ziet U. 'Het is niet allemaal Koekkoek één zang, er zit wel eens een Heeröldt in het nest'. Is er iemand die net zulke aquarellen met afbeeldingen van Middelburg of Walcheren, gesigneerd of niet, in bezit geeft? Dat zou ik graag weten. Of heeft men alle Heeröldts verder voor Koekkoeks verkocht? A.M. van Loo-Ditmar Foto's: Klaas van der Roest Het bestuur van onze kring ontving enige tijd geleden een uitnodiging van de Werkgroep Natuureducatie Middelburg om aanwezig te zijn bij de opening van de tentoonstelling 'Natuur, óók in de stad'. Die tentoonstelling werd geopend op 19 mei j.l. en was tevens de start van een aantal activiteiten die de werkgroep had georganiseerd in de periode van 19 mei t/m 16 juni j.l. in Middelburg. Die activiteiten zijn alweer verleden tijd, dus, zult U denken, heeft het geen zin meer om daaraan in De Wete nog aandacht te besteden. Echter, bedoelde werkgroep presenteerde ook enkele boekjes, n.l.: 1. Natuurfietstochten in en rond Middelburg. 3 Fietsroutes, ieder ca. 8 - 12 km. lang, aangevuld met wetenswaardig heden over de natuur. Bij dit boekje zijn drie kaarten gevoegd waarop de routes staan aangegeven. Het is ook mogelijk van de ene route op de andere route over te gaan. 2. Natuurpad Griffioen. In dit boekje - evenals in het volgende - wordt U 'al wandelende' gewezen op allerlei wetenswaardigheden van boom, struik en plant. 3. Natuurpad Toorenvliedt. Omdat het vanzelfsprekend mogelijk is deze fietstochten en wandelingen ook na de afsluiting van de door de werkgroep georganiseerde activiteiten te doen, waarbij U om van de natuur in en rond Middelburg te genieten dankbaar gebruik kunt maken van bedoelde boekjes, meende ik goed te doen U daarop te attenderen. De boekjes zijn verkrijgbaar bij de V.V.V. op de Markt te Middelburg en kosten 1,50 (boekje 1) en 1,(boekje 2 en 3). J. den Hollander 28

de Wete | 1984 | | pagina 34