ofschoon het kalm weer is, hoger dan de vorige toen het onstuimig was. Het water staat nu tot op het hof van Ko Huijssoon. Geweldige aanvallen op de kust. Moeten Domburg en Zoutelande het ontgelden? Net met het vallen van de avond kwam er een bootje varen, de S.V., tot bij het hek van Brevet. Verteld wordt, dat in Domburg de lijken van burgers op de straten liggen en dat veel mensen in de bossen dwalen. 2 november 1944 Heel de nacht zwaar schieten. De meelfabriek te Middelburg is gisteravond verbrand, ook een scheepje met munitie. Na de middag branden te zien in Veere en Noord-Beveland. Ofschoon het mooi en kalm weer is, is het water nog niet zo hoog geweest. Wij huisden in het keukentje van D. Adriaanse. Dit liep om vier uur ook onder water en nu zitten wij in huis. In de jongste nacht zijn ook projectielen gevallen op Oostkapelle. Is Domburg reeds vrij? En Westkapelle? Men zegt het. Wij hebben nu al vier dagen geen electrisch licht, dus ook geen radioberichten. In dit huis kerkeraadsvergadering gehouden. 3 november 1944 In vergelijking met vorige dagen is deze dag wat rustiger. Hendrik en drie anderen brachten een man van Vrouwenpolder per boot naar Middelburg. Daar zijn nog moffen. Met de avond steeg het water nog hoger dan de vorige dag. Ook in onze woonkamer was het water te merken. God, die ook de wateren in Zijn machtige handen houdt, heeft toen Zijn 'tot hiertoe' gesproken. Door afgeschoten granaten zijn ook te Oostkapelle enkelen getroffen en gedood. 4 november 1944 Hevige aanvallen langs de kusten. Een groot gedeelte van Walcheren is bevrijd. Langs de kerk en achter het huis van Fr. Geldof zijn grote noodstallen gebouwd, maar nog is er geen plaats genoeg voor al het vee. Vele dieren staan aan het kerkhek en lijden gebrek. De waterstand is iets lager dan gisteren. Veel vee, ook vier van onze kippen, verdronken. 5 november 1944 Wij weten weinig, maar horen de voorbije nacht zwaar vuren uit de richting Middelburg. Sommigen zeggen 'aan de Abeele'. Vanmiddag zijn boven het dorp zes of zeven afgeschoten granaten ontploft. Van de deur van J. Polderman, waar Ko in huis is, is nog een stukje afgerukt. De avond is rustig. Het water komt nu weer in de keuken van Dingeman. Ik heb daar gisteren staan scheren. Vandaag was er een kerkdienst voor de Hervormde broeders. 6 november 1944 Is Walcheren voor een groot gedeelte bevrijd? In de duinen lopen zeer veel runderen van Gapinge, Sint Laurens en andere plaatsen, die onder water staan. Daaronder is nu een ware slachting aangericht. Van Jan Maljaars van Zeeduin werden op één dag 10 runderen gedood. Van gevechten merken wij 14

de Wete | 1984 | | pagina 16