zoon van de schrijver en diens echtgenote. Uiteraard was ook de pers in de persoon van de heer W. Staat van de PZC aanwezig, terwijl we ervoor hadden gezorgd dat De Faam, De Scheldebode en het Reformatorisch Dagblad a la minute konden inspelen op het verschijnen van het boekje. Resultaat? Een week daarna moest ons secretariaat besluiten om geen boekjes meer aan de boekhandel te leveren, maar de 'rest' beschikbaar te houden voor de leden. Een vierde hoogtepunt: tijdens het symposium 'Lokaal en Regionaal historisch onderzoek', dat op 20 oktober j.l. in Haarlem werd gehouden, werd door de heer A. de Klerk, lid van onze Veldnamencommissie, een inleiding gehouden over de Veldnamen van Walcheren. Onze commissie was uitgeno digd om een inleider te 'leveren', omdat haar werk en de neerslag daarvan in de U bekende boekjes landelijk de aandacht getrokken had. Onze commissie mag trots zijn op het bereikte resultaat. De redactie acht de inleiding die de heer De Klerk in Haarlem hield van zo'n groot belang, dat we deze hierna in De Wete opnemen. Tot slot zou ik U graag deelgenoot maken van het feit, dat onze reis naar Mechelen evenals die van vorig jaar naar Brugge een succes geworden is. U hebt het 'programma' in De Wete van juli j.l. kunnen lezen. De gidsen die ons langs een aantal bezienswaardigheden leidden, waren zeer enthousiaste en bijzonder bekwame mensen. Misschien dat ze voor ons, een groep heem kundige belangstellenden, extra hun best gedaan hebben? Ik geloof het niet. Ik denk eerder, dat de liefde voor hun stad, haar cultuur en haai geschiedenis, de grond is voor hun enthousiasme. Er was wederom volop gelegenheid om op eigen houtje nog wat in Mechelen te doen: zo maar wat rondlopen of wat inkopen doen. Ter versterking van de inwendige mens deden we op de terugweg (evenals 's morgens, toen we er koffie dronken) 'Familieland' in Hoogerheide aan, wat ons goed bevallen is. Rest mij nog te melden, dat Peter Don uit Amsterdam ons op de heenweg uitvoerig, terzake kundig en gedetail leerd inlichtte over de Keldermans, die zowel op Walcheren en elders in Zeeland als in Mechelen belangrijke bewijzen van hun kunnen achterlieten. De heer Don hoopt hierover in De Wete nog eens te publiceren. Deze rubriek is een verslag geworden van onze aktiviteiten gedurende het afgelopen kwartaal. Ik kon daar gewoon niet onderuit, temeer daar deze rubriek krachtens het opschrift toch (ook) dient om de leden op de hoogte te brengen van het gebeuren in onze Kring. Mag ik daarom besluiten met te vermelden, dat we van ons themanummer van De Wete, n.l. nr. 4 van oktober 1984, gewijd aan de bevrijding van Walcheren, nog ruim 100 exemplaren extra hebben verkocht. Hoogtepunten als hiervoor omschreven zullen we wellicht in 1985 niet weer hebben. Voor secretaris en administratrice is, lijkt me, voorlopig enige rust geboden. H. 2

de Wete | 1985 | | pagina 4