AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN SAMENWERKING HEEMKUNDIGE KRINGEN 'DE BEVELANDEN' EN WALCHEREN' Woensdag 24 april 1985 Op 24 april a.s. hopen we, zoals reeds in De Wete van januari j.l. werd aangekondigd, onze jaarvergadering te houden in Hotel Walcheren in Koudekerke. Aanvang: 20.00 uur. De agenda voor deze vergadering treft U elders in dit blad aan, evenals het Financieel Verslag over 1984 en de begroting 1985. Na de jaarvergadering zal de heer A. Boone uit Middelburg (ons welbekend door zijn boek 'Van Wèskappel naar Westkapelle') ons uitvoerig vertellen, toegelicht met dia's over 'Huisslachtingen vroeger en nu'. Zaterdag 18 mei 1985 Op deze dag houden we onze traditionele ochtendwandeling door het Water wingebied Oranjezon. Als gewoonlijk worden we daarbij begeleid door de heren Smulders en Joosse, kenners bij uitstek van flora en fauna in dit gebied. We raden iedereen die nog nooit meegeweest is, aan om eens 'dapper' te zijn en vroeg uit de veren te komen om dit jaarlijkse terugkerende evenement mee te maken. Vroeg uit de veren, want we starten al om 6.00 uur bij het parkeer terrein Oranjezon. Denkt U om het parkeergeld? Woensdag 19 juni 1985 'Geschiedenis van de Grote of Onze Lieve Vrouwe-Kerk van Veere'. is het onderwerp van de inleiding die ds. P. Fagel, emeritus-predikant te Veere hoopt te houden tijdens onze bijeenkomst op woensdag 19 juni a.s. We willen bijeen komen - hoe kan het anders - in die Grote Kerk van Veere en wel om 20.00 uur. Na zijn inleiding vezorgt ds. Fagel ook de rondleiding in en om de kerk. De besturen van bovengenoemde Kringen hebben besloten om in principe waar mogelijk te gaan samenwerken. Dit principe-besluit zal in meerdere gesprekken van de dagelijkse besturen nog nader worden uitgewerkt. Zo'n (eerste) gesprek vond plaats op 27 maart j.l. Al eerder was besloten de wederzijdse aktiviteiten open te stellen voor de leden van beide kringen. U kunt dus in het vervolg zonder U bezwaard te voelen de bijeenkomsten van onze Bevelandse vrienden bezoeken terwijl wij de Bevelandse 'heemkinderen' gaarne op onze avonden en tijdens onze excursies welkom zullen heten. Een eerste stap naar een hopelijk intensieve samenwerking is gezet. We zijn daar erg gelukkig mee! Tevens werd besloten om in onze verenigingsbladen - het Mededelingenblad van de Heemkundige Kring De Bevelanden en De Wete - de aktiviteitenprogramma's van onze kringen op te nemen. In De Wete dus het programma van De Bevelanden, een jaarprogramma. 26

de Wete | 1985 | | pagina 28