BEROERING OVER DE EERSTE AUTO TE MIDDELBURG Medio 1898 kwam de Middelburgse Gemeenteraad (zoals gebruikelijk) in vergadering bijeen. Het was kennelijk een belangrijke vergadering, want bij punt XV van de Agenda achtte de voorzitter het nodig om in besloten zitting te gaan. Interressant voor ons onderwerp is wat er na de 'heropening van de deuren' in die raadsvergadering gezegd werd. We nemen - met dank aan de heer C. Sanderse die het ons toezond - het gedeelte van de 'Handelingen van den Gemeenteraad van Middelburg' dat hierop betrekking heeft in z'n geheel over. Na heropening van de deuren zegt de heer dr. A. van der Swalme dat het zijne aandacht heeft getrokken hoe onlangs in Middelburg met vliegende vaart is gereden met een automobiel. Hij vraagt of ook reeds is overwogen om aan dat gevaarlijk rijden paal en perk te stellen. Immers het kan best gebeuren dat iemand hier of in Vlissingen zich een dergelijk rijtuig gaat aanschaffen en onze straten onveilig maken. De voorzitter zegt vernomen te hebben, dat de burgemeester door de politie heeft laten weten dat het met dat gevlieg uit moest zijn. Is eene wijziging van de politieverordening met het oog op die voertuigen noodig, dan twijfelt hij niet of de commissie voor de strafverordeningen zal wel eene wijziging voorstellen. De heer dr. A. van der Swalme dankt voor de gegeven inlichtingen, en zegt uit het gesprokene te mogen opmaken dat ook de voorzitter het noodig acht dat bijtijds nadere voorziening daartegen worde getroffen. J.d.H. 31

de Wete | 1985 | | pagina 33