horen praten voor een gretig luisterend publiek. Fijn is het als je merkt, dat zo'n bijeenkomst geslaagd is, dat dus je werk niet voor niets gedaan is. Dat merkten de heren De Bruin en Drijgers, maar ook de dame en heren van de Provinciale Griffie die ons door gesproken woord, film en een rondleiding iets lieten zien en horen over de werkzaamheden van het Provinciaal Bestuur: een zaterdagmorgen die welbesteed was voor wie de moeite nam om te komen. 'Delta Cultureel Veere' nodigde ons uit om in een deel van de Grote Kerk in Veere (n.l. in één van de nissen) een tentoonstelling over onze kring en haar aktiviteiten op te zetten. Die tentoonstelling kan daar dan de gehele zomer blijven staan. Daarnaast zijn er natuurlijk nog andere exposities en worden er door genoemde organisatie o.a. in de kerk tijdens de zomerperiode concerten gegeven. Belangrijk voor ons is, dat de bezoekers, zo'n 30.000 per seizoen, ook een indruk kunnen krijgen van onze doelstellingen en de manier waarop wij die trachten te bereiken. Het bestuur heeft dus gemeend om het aanbod van 'Delta Cultureel Veere' te moeten aanvaarden. Tijdens de lezing, die ds. Fagel op 19 juni a.s. in de kerk voor ons houdt, kunt U ook de expositie bezichtigen. Het houden van exposities is één van de mogelijkheden om ons doel na te streven. Ik heb me laten vertellen, dat we zo iets nog maar één keer eerder hebben gedaan. U vindt in deze Wete de beloofde bijdrage van de heer P. Don over de Kelder- ntansen, een smeuig verhaal van mevrouw C.I. van Nieuwenhuyzen over Nom Merien, een reaktie op het artikel van heer T.Stol in De Wete nr. 2 (1984) over de Kousteensedijk en wat 'sprokkelwerk'. Bovendien schenken we aandacht aan het voormalige Hof Poelendaele. Op het grondgebied van deze hofstede staat nu het onlangs nog uitgebreide kantoor gebouw van de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij. Uiteraard vindt U ook de gebruikelijke rubrieken. Bovendien meenden we er goed aan te doen U te laten kennis nemen van hetgeen onze voorzitter tijdens het aanbieden van het boekje 'Kersaon uut 't slopje' op 21 november 1984 aan de Commissaris der Koningin in Zeeland heeft gezegd. Mag ik besluiten met U dringend te verzoeken de jaarvergadering bij te wonen? H. 2

de Wete | 1985 | | pagina 4