JAARVERSLAG 1984 Literatuur: W. Abeleven-Labberton, Zeeland vocht door M. Beversluis, De Zeeuwsche Lier A.A. Fokker en J.C. de Man, De Gestichten en Openbare gebouwen van Middelburg Ds. Gargon, Walcherse Arcadia B.J. de Meij, De oude Vlissingseweg, publ. P.Z.C. 1958 J.H. Schorer, Dagboek, Uitgave Zeeuws Genootschap 1963. van de Heemkundige Kring Walcheren Evenals in 1983 mogen we voor 1984 gewag maken van een belangrijke ledenwinst. Per 1 januari 1984 hadden we, na correctie, 764 leden. Op 1 januari 1985 telden we 852 leden, een toename derhalve van 88 leden. Wederom mag ik constateren dat één en ander een gevolg is van de spontane 'reklame-campagne' van de leden die door hun verhalen over De Wete en over onze lezingen en excursies anderen blijkbaar zó enthousiast maken, dat deze zich als lid aanmelden. Kennelijk is het bestuur en de redactiecommissie van De Wete er ook in 1984 in geslaagd om het niveau van de aktiviteiten resp. De Wete zodanig te houden dat daarvan evenals in 1983 een - via de leden - sterke wervende kracht uitgaat. Bestuur Voor het bestuur betekende 1984 helaas het einde van 'het tijdperk Joustra'. Om gezondheidsredenen meende de heer S. Joustra zich tijdens de algemene ledenvergadering van 1 mei 1984 niet meer als voorzitter en of bestuurslid beschikbaar te moeten stellen. Het bestuur heeft dit besluit, zij het met hartzeer, moeten accepteren en respecteren. In zijn plaats werd benoemd de heer P.W. Sijnke, die in verband daarmede als gewoon bestuurslid aftrad. De heer M. de Ridder uit Vlissingen volgde de nieuwe voorzitter in diens oude functie als bestuurslid op. Het bestuur kwam in 1984 7 keer bijeen. In iedere vergadering kwamen de aktiviteiten van de diverse commissies aan de orde. De Wete De redactiecommissie van De Wete is er in 1984 kennelijk wederom in geslaagd ons verenigingsorgaan een zeer gevarieerde inhoud te geven. Het thema nummer over de bevrijding van Walcheren in oktober/november 1944 bleek zeer gewaardeerd te worden, aangezien via de boekhandel meer dan 100 exemplaren van dit nummer extra verkocht zijn. Over voldoende copij behoefde de commissie niet te klagen. Het ziet er naar uit, dat dit in de toekomst ook zo zal blijven. In het kader van het hiervoor genoemde bevrijdingsnummer van De Wete verzorgde de redactiecommissie ook de uitgave van 'Van Wèskappel naar Westkapelle', geschreven door A. Boone. 13

de Wete | 1985 | | pagina 15