Commissie Publicaties Formeel heette deze commissie in 1984 nog 'de commissie Vader'Zij deed dan ook haar naam eer aan door op 21 november 1984 het boekje 'Kersaon uut 't Slopje' - wederom samengesteld aan de hand van nagelaten manuscripten van Jan Vader - te doen verschijnen. Het eerste exemplaar van dit boekje werd door de voorzitter van onze Kring aangeboden aan de Commissaris der Koningin in Zeeland. In de loop van 1984 werd duidelijk dat er voor deze commissie nog meer dan voldoende werk te doen valt. Commissie Veldnamen De leden van deze commissie zijn in 1984 niet op hun lauweren gaan rusten, maar gingen stug door met het verzamelen van veldnaamgegevens uit het nog resterende deel van Walcheren, terwijl daarnaast op bescheiden wijze een begin werd gemaakt voor het uitgeven van een vierde veldnamenboekje, dat de gegevens moet bevatten van het gebied rond Veere, Vrouwenpolder, Gapinge en Serooskerke. Het boekwerk 'De Veldnamen van Biggekerke en Zoutelande' werd op 11 april 1984 ten doop gehouden tijdens een bijeenkomst van onze Kring in het verenigingsgebouw 'Middendorp' te Zoutelande. Een werkstuk waarop de commissie terecht trots mag zijn. Voor dit boekje werd door het Provinciaal Bestuur van Zeeland een aanmoedigingssubsidie verleend van 2.500, Een bijzonder blijk van waardering kreeg de commissie door de uitnodiging van de Historische Werkgroep Haarlem om tijdens een landelijk symposium over lokaal en regionaal historisch onderzoek op 20 oktober 1984 te Haarlem het Walcherse veldnamenonderzoek te presenteren. Commissie Kleine Monumenten In 1984 slaagden we erin om voor deze commissie twee nieuwe leden te vinden, n.l. de heren D. van Nievelt te Oostkapelle en G. de Ru te Middelburg. Ook het bestuurslid M. de Ridder trad tot de commissie toe, zodat deze nu uit 5 leden bestaat. Helaas kon de commissie (die enkele keren bijeen kwam) nog geen veldwerkers vinden. Bovendien was één lid wegens drukke werkzaamheden niet in staat om in 1984 veel tijd aan deze commissie te geven. De Commissie Kleine Monumenten kwam derhalve ook in 1984 niet van de grond. Werkgroep 'Verzameling Van Wallenburg' Deze groep trok in 1984 twee nieuwe medewerkers aan, te weten mevrouw M.W.J. Geelhoed-Hooftman uit Vlissingen en de heer P. Boone uit Middel burg. Het werk vorderde goed. Verwacht wordt dat eind 1985 een eerste resultaat kan worden gepresenteerd. Lezingen en excursies In het verslagjaar werden 5 lezingen, één diavertoning 'Kleine Monumenten' (na de jaarvergadering) en 5 excursies gehouden. De belangstelling voor deze aktiviteiten is zonder meer goed te noemen. 14

de Wete | 1985 | | pagina 16