VERSLAG LEDENVERGADERING Heemkundige Kring Walcheren 24 april 1985 Onze voorzitter, de heer P.W. Sijnke, kon op deze ledenvergadering zo'n 50 leden welkom heten. Hij was daar blij mee, vooral omdat De Wete met de agenda voor deze vergadering de leden deze keer erg laat had bereikt (overigens buiten de schuld van het bestuur). Wij kennen niet het idee van een jaarrede, maar aan het begin van deze avond wilde de voorzitter toch een paar punten naar voren brengen, die het afgelopen jaar voor ons belangrijk waren: 1 mei 1984 namen we afscheid van de heer Joustra als voorzitter van onze kring. Het boekje van de heer A. Boone 'Van Wèskappel naar Westkapelle' was voor de schrijver en voor ons een groot succes. Ook het tweede boekje van Jan Vader's werk 'Kersaon uut 't Slopje' is weer goed aangeslagen. Het is bij ons bijna uitverkocht. We hadden goedbezochte lezingen en excursies; ook onze buitenheemse reis heeft veel belangstelling; vaak moeten we mensen daarvoor teleurstellen, als de bus vol is. Kortom: de H.K.W. groeit en bloeit en zonder grootscheepse reclamecampag nes gaan we op naar de 1.000 leden. We hebben nu 880 leden, maar er is ook een grote groep mensen, die in bibliotheken en via anderen kennis neemt van De Wete en zo komen we wel op een aantal van 2 a 3.000 mensen, die De Wete lezen en - zo blijkt uit de reacties - ook waarderen. Mededelingen: Er is voor deze vergadering bericht van verhindering binnengekomen van de heren Peters uit Vlissingen en Louwerse uit Middelburg, terwijl ook ons a.s. nieuwe bestuurslid, mevrouw Rauwe, niet aanwezig kon zijn. De Stichting Delta Cultureel heeft ons verzocht deel te nemen aan haar aktivi- teitenprogramma in de Grote Kerk in Veere. Er zal een nis ingericht worden met een aantal panelen en vitrines, die een beeld moeten geven van het werk en de publicaties van de H.K.W. Deze tentoonstellingen in de Grote Kerk worden in de zomermaanden door 30.000 mensen bezocht. Het aktiviteitenpro- gramma wordt op 3 mei a.s. geopend. De notulen van de vorige ledenvergadering d.d. 1 mei 1984 (gepubliceerd in De Wete van juli 1984) geven geen aanleiding tot vragen of opmerkingen en worden daarom goedgekeurd met dank aan de samenstelster. Er zijn geen ingekomen stukken. Onze secretaris leest zijn jaarverslag voor en ook hierover worden geen vragen gesteld. Dit jaarverslag komt in De Wete van juli 1985. Na het gloedvolle betoog van de secretaris (aldus onze penningmeester) kwam deze laatste aan de beurt met de financiële stand van zaken van onze kring. De heer De Vlieger geeft een toelichting op het financieel verslag van 1984. De kascommissie doet bij monde van de heer Roose Sr. verslag van haar 19

de Wete | 1985 | | pagina 21