controle en zegt daarbij dat we een voortreffelijke penningmeester hebben, die voor een batig saldo heeft gezorgd, waar de minister van financiën jaloers op kan zijn. Naar aanleiding van de begroting 1985 die punt voor punt door de penning meester wordt doorgenomen, vraagt de heer Joustra naar het aantal verkochte boekjes van 'Kersaon uut 't Slopje'. 'Zijn er in de eerste maanden van 1985 zoveel boekjes verkocht, dat er bij de H.K.W. geen voorraad meer is?' aldus de heer Joustra. De boekhandel heeft veel 'Kersaonen' afgenomen, zodat daar nog volop voorraad is, maar wij hebben nog slechts ongeveer 40 exemplaren in ons bezit en dit boekje is, wat ons betreft, dus een heel eind uitverkocht. Onze administratrice merkt op, dat zij een telefoontje heeft gekregen van de Prov. Bibliotheek of wij nog losse kaarten hadden van Biggekerke en Zoutelande, omdat deze kaarten uit de veldnamenboekjes waren gestolen. Zo groot is de belangstelling voor ons werk. De kascontrolecommissie wordt door de voorzitter hartelijk bedankt en op verzoek van de heer Roose Sr. gaat zijn taak over naar de heer Roose Jr. Deze hoopt dan volgend jaar samen met de heer Kareis de kas te kontroleren. Bestuursverkiezing Onze secretaris is dit jaar aftredend, maar gelukkig herkiesbaar. Er zijn voor hem geen tegenkandidaten ingediend, zodat de heer Den Hollander bij accla matie wordt herbenoemd. Wel moeten we op deze vergadering afscheid nemen van ons bestuurslid mevrouw Flissebaalje-Stenhuis. Zij heeft 2 termijnen meegedraaid en veel werk voor de kring, al dan niet op de achtergrond, gedaan en zij werd hiervoor door de voorzitter van harte bedankt. Als blijk van waardering kreeg zij het boek 'Nederlandse marktsteden' aangeboden met een bloemetje. We hopen dat mevrouw Flissebaalje samen met haar man nog veel van deze Nederlandse marktsteden met haar 65 kaart kan bezoeken en we zullen haar vast nog eens bij de Heemkundige Kring tegenkomen. Zij blijft ook aktief in de Commissie Van Wallenburg. Mevrouw Flissebaalje bedankte bestuur en leden hartelijk. Voor haar opvolgster, mevrouw M.H. Rauwe-Fabruyère uit Vlissingen, waren geen tegenkandidaten ingediend, zodat werd voorgesteld mevrouw Rauwe als bestuurslid te benoemen. Bestuursbeleid De heer Van der Heijden vroeg het bestuur of er geen brief binnengekomen was van Drs. De Klerk, waarin hij vraagt aan het bestuur de mogelijkheid te willen bekijken van het uitgeven van een jaarboek. Deze brief is binnenge komen na de laatste bestuursvergadering en dus nog niet in het bestuur besproken. Op 29 mei zal in een bestuursvergadering het standpunt van het bestuur worden bepaald en aan Drs. De Klerk worden medegedeeld. De heer Joustra vraagt naar de nummering van de jaargangen van De Wete. Er staat nu op 14e jaargang en dat zou 15e jaargang moeten zijn. Dit is inderdaad verkeerd, maar toen voor het eerst op De Wete de jaargang werd vermeld, is een vergissing gemaakt en dit is nu niet meer terug te draaien. In De Wete van april 1985 heeft de heer Joustra de mededelingen gemist op de laatste blauwe bladzijde. Dit is een kwestie van indelen door de drukker, maar we zullen er op letten, dat de blauwe achterpagina gereserveerd wordt voor het 20

de Wete | 1985 | | pagina 22