BIDDAG aankondigen van lezingen en excursies. De heer Terwoert doet de suggestie om op de binnenzijde van de buitenste blauwe pagina's advertenties op te nemen. Het bestuur is hier geen voor stander van, temeer omdat advertenties ons in een duur PTT-tarief brengen en die kant willen we niet op. Bij de rondvraag deelt de secretaris mee, dat we de laatste tijd copij hebben gekregen voor De Wete van diverse mensen, die leuke dingen over ons heem kunnen vertellen. Mochten er meer leden zijn, die goede copij voor ons hebben, dan houden we ons aanbevolen. Ook iets wat de Walcherse flora betreft is zeer welkom. Met de prettige mededeling, dat de koffie of thee in de pauze voor rekening van de Kring komt, kan de voorzitter dit officiële gedeelte van de vergadering sluiten met dank voor ieders bijdrage aan deze avond en het vertrouwen in het bestuur geschonken. Na de pauze liet de heer Boone ons dia's zien over huisslachtingen vroeger en nu. Hij had o.a. dia's gemaakt van foto's, die slager Hugense uit Domburg vroeger heeft genomen. De uitstalling van de slacht op de tafels zag er wel wat anders uit dan wat nu bij de slager is te zien. De stukjes spek waren heel wat dikker, maar de keu was er dan ook naar. Omdat er nog wat tijd over was, vertelde de heer Boone tot slot nog wat plattelandshumor. Fijn, dat ook dit stukje heemkunde op deze manier wordt bewaard, aldus de heer Sijnke in zijn dankwoord aan de heer Boone, waarbij hij een kleine attentie overhandigde. De vergadering werd gesloten met dank voor ieders komst. Leny Sinke - Boone Den nieuwen domenie dee z'n 'uusbezoek en ie kwam ook bie Piete en Jan. Op 't ende van de verziete nöödigden 'n de twi ouwetjes uut vö de gebedsdienst vö 't gewas, de Biddag dus. Mer Jan was 't nie van plan. 'Och, domenie, ons 'ebbe mer zo'n klein lapje grond: êên beddetje peetjes en een rêêkje boontjes! 't Löön vö ons de moeite nie'. 21

de Wete | 1985 | | pagina 23