MEDEDELINGEN Vakantie secretaris De secretaris is in de tweede helft van augustus a.s. met vakantie. In dringende gevallen gelieve U de voorzitter te benaderen. Expositie in de Grote of Onze Lieve Vrouwekerk in Veere Ingaande op een aanbod van de Stichting Delta Cultureel te Veere heeft de Heemkundige Kring Walcheren in de Grote Kerk aldaar een stand ingericht, waarin een overzicht wordt gegeven van het werk van onze Kring. Tot half september a.s. worden in bedoelde kerk diverse tentoonstellingen gehouden. Gedurende die tijd zijn wij met onze stand daar permanent aanwezig. Bloemlezing uit De Wete In verband met die tentoonstelling heeft het bestuur gemeend een boekje te moeten laten verschijnen inhoudende een bloemlezing van artikelen die tot nu toe in De Wete zijn verschenen. Samenstelster van dit boekje - een grote Wete - is ons erelid/oud-penningmeesteresse C.I. van Nieuwenhuyzen. De bedoeling is, dat dit boekwerkje aan bezoekers van bovenbedoelde ten toonstelling wordt verkocht voor de prijs van 4,90. Uiteraard is het ook beschikbaar voor leden; prijs 3,50. Inhoud: Veldnamen van Walcheren, verslag van een presentatie (A.P. de Klerk) Kleine Monumenten - Koudekerke (F.A. Broeksma) Walcheren in Woord en Beeld (F.A. Broeksma) Eiers en beiers (een recept) (C.I. van Nieuwenhuyzen) Zeeuws profetenbrood (L. Sinke - Boone) Walcheren in Woord en Beeld (Oostkerk Middelburg) (F.A. Broeksma) Walcheren in Woord en Beeld (Deurklopper in Veere) (F.A. Broeksma) 'Die nieuwe autose diengers' (J. Vader) De gouden naald (L. v. Wallenburg) Vondsten van tropische Kauri's in Nederland (W.S.S. van Benthem Jutting) Verkeer in de oude tijd (J.C. v. Schagen) Hoe De Plaa 'toveren' kon (W.P. Roose) J.P. van Baurscheit en de Middelburgse Koepoort (P.W. Sijnke) Vier Westkappelse spelen (W. Gabriëlse) Vier eitjes (dialect) (C.I. van Nieuwenhuyzen) Willem Bal: een leven van straatarme rijkdom en schatrijke armoe (Fred Jilleba) Nieuw Lied op de gruwzame moord op het Hof Zoetendale' onder Seroos- kerke (W) (F. van den Driest) 31

de Wete | 1985 | | pagina 33