WETE(N)SW AARDIGHEDEN Iedere vereniging, beste lezers, zou met een deelneming van ruim 60 personen aan een 'buitengebeuren' als onze ochtendwandeling in Oranjezon op de zaterdag na de Hemelvaartsdag - een met zon overgoten ochtend - zeer tevre den zijn. Wij zijn dat ook, maar toch hebben we bedenkingen. De belangstelling voor dit gebeuren is verheugend, ook voor de heren Smulders en Joosse, maar de groep is te groot om het doel: iets te vernemen van onze begeleiders over de flora en de fauna in dit gebied, goed tot zijn recht te laten komen. Het bestuur heeft dan ook besloten deze jaarlijks terugkerende excursie uitsluitend open te stellen voor leden. Uiteraard was de wandeling in Oranjezon niet teleurstellend. Wel was dat het geval toen we onze in de Grote Kerk van Veere geplande bijeenkomst op 19 juni j.l. moesten laten vervallen. Een week van tevoren kregen we bericht, dat onze inleider, ds. P. Fagel uit Veere, in het ziekenhuis lag en dat het er niet naar uitzag dat hij op de geplande datum in staat zou zijn de lezing over de geschiedenis van de Grote Kerk te houden. Dezerzijds is toen koortsachtig naar een vervanger van de heer Fagel gezocht, maar alle daarvoor in aanmerking komende personen konden ons om verschillende redenen niet helpen. De hoofdzaak was uiteraard, dat de tijd van voorbereiding te kort was. Jammer. Het is gelukkig de eerste keer - voor zover ik weet - dat een bijeenkomst van onze kring niet door kon gaan. Hopelijk is ds. Fagel onder tussen weer gezond en wel thuis, want eigenlijk is dat belangrijker dan het doorgaan van de lezing. Uw redactiecommissie heeft getracht om weer een zo gevarieerd mogelijke inhoud aan De Wete te geven. Of we daarin geslaagd zijn, dient U te beoordelen. Er is copy genoeg, maar je kunt niet de hele Wete vullen met geschiedenis, bouwkunde, criminele verhalen b.v. uit de 18e eeuw e.d. Daarom vragen we U toch ons Uw mogelijk voor De Wete geschikte artikelen niet te onthouden. Graag maak ik U er ook in deze rubriek op attent dat we in de Grote Kerk in Veere een tentoonstellingsstand hebben ingericht, waarin we een beeld hebben trachten te geven van ons werk. Daarnaast hebben we gemeend ter gelegenheid van die tentoonstelling een bloemlezing van artikelen uit vorige Wetes te moeten uitgeven. Vooral leden die nog maar kort, enkele jaren b.v., lid zijn, kunnen in deze bloemlezing artikelen vinden die zeer zeker hun belangstelling hebben. U kunt die bloemlezing ook gebruiken om op een sympathieke wijze de Heemkundige Kring onder de aandacht van niet-leden te brengen. U weet: we doen nauwelijks aan reclame maken voor de Kring. Daarvoor zorgen onze leden spontaan, dus hoeft het bestuur daaraan niet extra te werken. Toch wil ik U, leden, ditmaal vragen om de komende maanden onze kring in Uw familie-, vrienden- en kennissenkring extra aan te bevelen. Waarom? Omdat ik graag per 1 januari 1986 zou willen melden: 'We hebben meer dan 1000 leden!' Maar dan moeten er het komende halfjaar nog minstens 106 leden bijkomen. Kan dat? Tenslotte: verwijzende naar de aankondigingen wens ik U veel leesplezier met deze Wete toe en goede zomermaanden. H. 1

de Wete | 1985 | | pagina 3