brengen van passagiers verhinderd word door het moeten omrijden, - redenen waarom zij zich tot uwen raad wenden met beleefd verzoek, daarin verandering gebracht worde, door de opening tussen de schutten zo ruim te maken, dat een en ander berijdbaar is. 't Welk doende, Get. J.J. Hendrikse JHzn. J. Schlüter Middelburg, October 1891'. Burgemeester en Wethouders stellen daaromtrent het volgende voor: 'Middelburg, den 23 October 1891. Aan den gemeenteraad. Naar aanleiding van het in Uwe vergadering van 21 dezer in onze handen om advies gestelde, tot U gerichte adres van J.J. Hendrikse JHzn. en J. Schlüter, hebben wij de eer U mede te delen, dat wij het niet in het belang achten der veiligheid van het openbaar verkeer, dat de opening tussen de schutten in de Abdij-(Balans)-poort zoodanig worde verruimd, dat daardoor kan worden gereden, indien de verruiming niet gepaard gaat met een berijdbaar maken der straat zelve. Aangezien dit laatste nu, naar door U is beslist, behoort te geschieden van rijkswege dient o.i. wel te worden gewacht tot daaraan vanwege den minister van binnenlandsche zaken zal zijn gevolg gegeven. Mocht u dit met ons eens zijn, dan geven wij U in overweging zulks aan adressanten in antwoord op hun verzoek te kennen te geven. De burgemeester en wethouders van Middelburg, get. Schorer de secretaris, get. A. de Vulder van Noorden De heer Jhr. Mr. W.H. Snouck Hurgronje vraagt of burgemeester en wethouders hebben voldaan aan het onlangs in de raad gedane verzoek om de minister er aan te herinneren, dat de bestrating van de Abdij poort van rijkswege dient te worden hersteld en of bereids een antwoord van de minister is ontvangen. De voorzitter antwoordt, dat burgemeester en wethouders daaraan in de vorige week hebben gevolg gegeven, doch dat nog geen antwoord ontvangen is. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Dat was op 18 november 1891. Op 1 december 1891 komt er een brief, spoedshalve, namens gedeputeerde staten, dat de minister van binnenlandse zaken besloten heeft van rijkswege over te gaan tot het in orde brengen der 6

de Wete | 1985 | | pagina 8