vervangen door andere veldnamen. Verandering in grondgebruik kan eveneens tot een nieuwe naam leiden: een gerooid bosje heet later, overeenkomstig het grondgebruik: 't 'Ofweitje. Anderzijds: 't Steentasje was in 1813 bouwland en geen opslagplaats van stenen meer, toch handhaaft de naam zich tot aan de herverkaveling. Dus: ook verandering in grondgebruik leidt niet steeds tot het verdwijnen van een naam en het opkomen van een nieuwe. Al met al moet gekonkludeerd worden dat van de meeste na 1813 veranderde namen de reden voor verandering niet duidelijk is aan te geven. In het algemeen geldt dat nog maar heel weinig bekend is over naamsverandering bij veldnamen, onderzoek op dit gebied moet nog gedaan worden. Dat in nog geen anderhalve eeuw relatief de meeste Klein Werendijkse veld namen veranderd zijn geeft wel steun aan de in het boekje geuite veronder stelling dat de Walcherse veldnamen zoals ze vóór de herverkaveling gangbaar waren in meerderheid niet erg oud zijn. (zie hoofdstuk 12). Noten 1. M.A. Terwoert, A.P. de Klerk, M. Kooiman, De veldnamen van Bigge- kerke en Zoutelande. Uitg. Heemkundige Kring Walcheren, Middelburg 1984. 2. Verkoopboekje ter gelegenheid van de openbare verkoping van de hofstede Klein Werendijke, 14 October 1914. 3. Afb. 1 uit: J. Kuyper, Gemeente-atlas van Nederland, dl. 5, Zeeland. Leeuwarden 1867/Zaltbommel 1971. Afb. 3 is overeenkomstig de kaartbijlage bij het boek, behalve een wijziging bij perceel 7 van lokatie A, de hier afgebeelde situatie is m.i. korrekter. Marinus Kooiman (V eldnamencommissie) 11

de Wete | 1985 | | pagina 13