WETE(N)SW AARDIGHEDEN Dat het telkens weer nodig is om je 'voornemens' te herzien, blijkt ook weer uit De Wete die thans voor U ligt. De redactie wilde graag 'een punt zetten achter de herdenking van de bevrijding in 1944' zoals die ons als het ware overspoelde in diverse artikelen, boeken enz. Maar 'een punt erachter zetten' blijkt bizonder moeilijk te zijn. De heer Kodde uit Serooskerke reageerde op het artikel van de heer Terwoert over het bombardement op Biggekerke, opge nomen in ons bevrijdingsnummer van oktober 1984. Zo'n reactie moet, naar mijn gevoelens, op een gezette tijd in ons blad worden opgenomen. In ons bezit was ook nog steeds een Dijkje over De Natste Slag dat we toch ook nog 'op een daarvoor gunstige tijd' wilden publiceren. Welnu, deze artikeltjes zijn er om U te vertellen dat we november 1944 niet vergeten zijn. Heemkunde houdt ons, vanzelfsprekend, steeds bezig. Als je dan, zoals de ons allen bekende heer Kareis met vacantie in Limburg bent en je daar een museum(pje) van onze zustervereniging 'Roerstreek' ontdekt, dan moet je daarover praten. Resultaat daarvan was, dat Uw secretaris op de terugreis van zijn vacantie St. Odiliënberg (ongeveer 8 km. ten zuid-oosten van Roermond) aandeed. Ik ga U niet vertellen wat er precies in dat museum staat, ook niet wat U kunt zien in het er vlakbij gelegen 'merklappenmuseum'. Als U in de buurt komt, moet U er beslist gaan kijken, is mijn advies. Ik wil U echter wel vertellen welke aktiviteiten deze Heemkundige Kring op het programma heeft staan. Er is een groep, die zich in samenwerking met de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek aktief bezig houdt met opgravingen. Daarnaast is er een groep die Geologie bedrijft. Vanzelfsprekend staat de geschiedenis van de streek in de belangstelling van deze Heemkundige Kring, waarbij een aparte groep zich bezig houdt met de monumenten die de geschie denis heeft opgeleverd. Vermeldenswaard is ook nog dat Biologie en Numis matiek de nodige aandacht krijgen en dat er zich ook een groep bekommert om het milieu. Ik heb de indruk, dat wat er op Walcheren gebeurt in verschillende vereni gingen/groepen, in de Roerstreek is gebundeld in één vereniging. Dat lijkt me een pluspunt. Wie over de Heemkundige Vereniging 'Roerstreek' meer wil weten: ik heb een uitgebreide folder in m'n bezit. Ik noemde hierboven reeds de naam van de heer Kareis. Hij reageerde, na een gedegen onderzoek (maar dat zijn we van hem gewend) op het artikel van Take Stol over de Kousteensedijk. Zijn visie vindt U elders in dit blad. Ik heb me laten vertellen dat ook anderen zich over het 'probleem Kousteense dijk' buigen, zodat we in een volgende Wete daarover wellicht nog meer zullen horen. In het verleden werden in De Wete steeds verslagen opgenomen van de aktiviteiten die we pleegden. Om de één of andere reden werden dergelijke verslagen niet meer gemaakt en dus niet opgenomen. Het bestuur heeft gemeend dat verslag doen van deze aktiviteiten toch wel zinvol is en heeft ons nieuw bestuurslid mevrouw Rauwe, gevraagd zich daarmee te belasten. Een eerste bijdragevan haar is in deze Wete opgenomen. Ik wil U nog op twee dingen attenderen. Ten eerste: in deze WETE vindt U de 1

de Wete | 1985 | | pagina 3