AANKONDIGINGEN gebruikt zijn bij de beginnerscursus. Naast 17e- en 18e- eeuws materiaal zal ook enige aandacht besteed worden aan Middeleeuwse en Oost-Nederlandse paleografie. Inlichtingen/opgave bij het Rijksarchief in Zeeland te Middelburg. Ofschoon de cursussen al begonnen zijn, kunnen zich nog deelnemers melden, werd ons verzekerd. Woensdag 20 november 1985 'Vader Cats is bij velen in en buiten Zeeland in ieder geval van naam bekend. Wie hij was en wat hij allemaal gedaan heeft in zijn leven, weten heel wat minder mensen dan we wel zouden verwachten', schreef ik in de vorige WETE. De heer Katsman uit Wolphaartsdijk wil daarin enige verandering aan brengen. Hij hoopt dat te doen in een bijeenkomst van onze Kring aan de hand van dia's en met medewerking van mevrouw Verschure, eveneens uit Wol phaartsdijk, die het relaas van de heer Katsman afwisseld met het voordragen van gedichten van de man die zij beiden zo zeer bewonderen: CATS. De bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 20 november a.s. in Hotel Walcheren te Koudekerke en begint om 20.00 uur. Attentie: De datum waarop deze lezing wordt gehouden is gewijzigd. Eerst was dat 13 november 1985, nu dus 20 november! Woensdag 18 december 1985 'Over en in het dialect' noemt mevrouw C.I. van Nieuwenhuyzen haar bij drage aan onze maandelijkse bijeenkomsten. U kent ongetwijfeld haar regel matig in De Wete verschijnende verhalen. Welnu, zij schrijft niet alleen in het dialect maar kan daarin ook bizonder goed vertellen. Bovendien: zij verhaalt niet alleen in het dialect, maar vertelt ook over onze Zeeuwse taal. We kunnen haar horen op 18 december a.s., wederom in Hotel Walcheren, aanvang: 20.00 uur. H.

de Wete | 1985 | | pagina 43