AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN Cursus Oud Schrift voor Beginners. Ook in het komende winterseizoen wordt weer een cursus Oud-Schrift voor beginners gegeven. De cursus vangt aan op 24 september a.s. Duur: 15 avonden van 19.30 - 21.30 uur. Plaats: Rijksarchief in Zeeland, St. Pieterstraat 38 te Middelburg. De docent is A.F. Franken. Aanmelden bij de Zeeuwse Volksuniversiteit, Dam 22 te Middelburg. Tel. 01180-34800. Namen van auteurs van artikelen in De Wete, nr. 2, april 1986. In De Wete, 15e jaargang, nr. 2 van april 1986, zijn enkele auteursnamen weggevallen. Het artikel 'De Walcherse steden' werd geschreven door de heer K. Kareis, terwijl voor 'Stinse Flora op Walcheren' mevrouw R. Rauwe tekende. Ons ex cuus voor dit verzuim. Redaktie Zaterdag 23 augustus 1986. Onze jaarlijkse dorpswandeling -we kondigden het reeds aan in de vorige Wete- is gepland op zaterdag 23 augustus a.s. in Arnemuiden. Het wordt dus een stadswandeling. We worden begeleid door ons lid J. de Klerk, wonende in Arnemuiden en zeer deskundig waar het zijn woonplaats betreft (ook op ander gebied overigens). In een artikel van zijn hand, dat U elders in dit blad aantreft, bereidt hij ons al voor op die stadswandeling. We starten om 10.(X) uur 's morgens op de Markt bij de Ned. Hervormde Kerk. Woensdag 17 september 1986. Het moest er dan toch van komen! Deze avond vertelt de heer H. van Langevelde, een zeer gewaardeerd lid 'van het eerste uur' ons aan de hand van dia's alles over de Walcherse klederdracht. Het bijzondere hiervan is, dat Van Langevelde praktisch iedereen die de klederdracht op de dia's showt van naam en toenaam kent. Een zeer belangrijk onderdeel van deze avond is het presenteren van het onderdeel Walcheren van de catalogus 'Van Wallenburg'. De gelijknamige commissie hoopt op deze avond eindelijk de betreffende catalogus te presen teren. Zoals U bekend zal zijn beoogt dit werkstuk een ingang te zijn op een grote verzameling kranteknipsels, bijeengebracht door wijlen de heer L. van Wallenburg, welke verzameling door zijn weduwe, mevrouw van Wallenburg, aan de Heemkundige Kring Walcheren werd geschonken. Het belooft een avond te worden waarop U zeker niet mag ontbreken. Aanvang: 20.00 uur. 39

de Wete | 1986 | | pagina 41