groot was. Een fraaie schildering op de kraam toont ons een koninklijk wapen en de oprichtingsdatum, 1865. Een woordvoerder van het bedrijf kon het Hofle verancierschap niet bevestigen omdat de firma niet of niet meer over een brevet beschikt. Het is ook mogelijk dat het koninklijk wapen al vanaf de oprichting wordt gevoerd als handelsmerk dus niet als bewijs van Hofleveran cier en toch geduld is. Zeker is wel dat de firma, die bovendien twee kramen in Amsterdam heeft, twee in Haarlem, een in Schalkwijk en een tijdelijke in Den Haag op het Buitenhof waar jaarlijks de ministers een Poffertjesdag vieren, wel een leverancier aan het Hof is daar de Koningin al diverse malen met haar kinderen tijdens een bezoek aan één van bovengenoemde steden een maaltje poffertjes heeft genuttigd bij Beekvelt. Ondergetekende is, naast de huidige, ook geïnteresseerd in de voormalige Hofleveranciers in Middelburg. Met behulp van adresboekjes van Middelburg uit de periode 1874-1967 en rekeninghoofden uit archieven ben ik er reeds een twintigtal op het spoor gekomen. Gaarne zou ik van de lezers enige informatie willen ontvangen over Hofleveranciers uit Middelburgs verleden. Het gaat hierbij om de volgende gegevens: naam, adres en branche waarin werkzaam; datum en reden verstrekken brevet b.v. jubileum of bijzondere produkten; de lotgevallen van het koninklijk wapenschild: verlorengegaan of nog be waard door iemand? bewaard gebleven reclamemateriaal, advertenties of foto's waarop het Hofleverancierschap is af te leiden datum van oprichting en opheffing van de zaak. De bedoeling is om een artikel of boekwerkje samen te stellen over voormalige Hofleveranciers in Middelburg. Personen die mij gegevens kunnen verschaffen worden verzocht deze op te sturen naar: A.F. Franken, p/a Rijksarchief in Zeeland, Sint Pieterstraat 38, 4331 EW Middelburg. N.B. Verder zijn ook gegevens welkom over Hofleveranciers elders op Walcheren. Toon Franken 6

de Wete | 1986 | | pagina 8