I W Mét m VAN WALLENBURGVAN LANGEVELDE Onder grote belangstelling werd woensdag 17 september 1.1. het eerste deel van de knipselcatalogus Van Wallenburg betreffende Walcheren aangeboden. De voorzitter gaf in het kort de levensloop van de schrijver weer; onze secretaris de werkwijze van enkele leden die zich gedurende jaren bezig hebben gehouden met het lezen en catalogiseren van zo'n 10.000 knipsels. De gehele collectie knipsels is indertijd door de weduwe van de schrijver verzamelaar aan onze vereniging geschonken en bevindt zich in het Gemeente archief van Middelburg. Het eerste exemplaar werd overhandigd aan mevrouw Van Wallenburg-Fran- cke, terwijl ook de werkgroep als dank een exemplaar ontving. De voorzitter kon die avond ook het heuglijke feit melden, dat het 1000e lid zich opgegeven had. We zijn nog steeds groeiende en hiermee de grootste Heemkundige Kring in Zeeland geworden. De grote belangstelling van deze avond gold zeker ook de heer Van Langevel- de, die hierna het woord kreeg en nam, en dat op smeuige wijze hanteerde. Vervallend in het Walcherse dialect becommentarieerde hij zijn kleder drachten-dia's: getrokken-jenievers- in-sipjes; verschietende kacheltjes hetgeen vaak in- en een enkele maal ontstemming in de zaal opriep. Het commentaar strekte zich vaak verder uit dan de gedragen 'kostuums' en betrof de in klederdracht gestoken personen zelf. Het was voor ieder een amusant en boeiend gebeuren. Hopelijk maakt de H.K.W. aan de heer Langevelde hiermee goed, dat zijn naam nooit eerder De Wete sierde, n.l. toen hij 2 jaar geleden lid werd. 12

de Wete | 1986 | | pagina 14