NAAMGEVING VAN STRATEN, WIJKEN, ETC. z'n natuurschoon is dit pad vooral beroemd om de in het voorjaar grote aantallen 'bakruutjes', die er bloeien. Het contrast met deze tere vergankelijke bloempjes en het oude huis, dat er altijd al lijkt gestaan te hebben, is enorm en maakt dit tot een unieke omgeving. Maar ook nu nog heeft Duinbeek concurrentie van Westhove, dat in het voorjaar met zijn bloeiende rhodondendrons dingt naar de gunsten van de natuurliefhebber, in ons toch al rijkelijk van natuurschoon en cultuurgoed voorzien heem. 14-9-1986 door W.P. Roose Naar aanleiding van wat de heer G. Wijkhuis mededeelde in De Wete van juli 1986 wil ik gaarne het volgende opmerken. Gelukkig is het niet alleen de gemeente Mariekerke die straten vernoemt naar oude veldnamen. Het is al enkele jaren geleden, dat de gemeente Valkenisse een uitbreidingsplan de naam gaf van 'De Meulhoek', zo genoemd naar het blok waar deze uitbreiding in kwam te liggen. Toen een tweetal straten daarin zouden worden geprojecteerd, werd contact opgenomen met de veldwerkers van de Commissie Veldnamen om hen te vragen welke namen nog meer in dit blok voorkwamen. Nu werd dit blok aan de ene zijde begrensd door het 'Meulpadje' en aan de andere kant door de Dishoekse weg die echter voor ons ouderen nog altijd de naam 'Keiweg' heeft. De beide nieuwe straten kregen dus deze naam. De Dishoekse Zandweg kreeg de naam 'Keiweg, toen, in de vorige eeuw de keien (kinderkopjes) van het dorpsplein vervangen werden door andere bestrating en gebruikt werden voor verharding van de weg naar de duinen. Onlangs werd weer een nieuwe weg aangelegd ter ontsluiting van een industriegebied. Deze kwam te lopen door een perceel dat indertijd de naam 't Karreveld' droeg. Het was dus niet moeilijk om opnieuw een naam te vinden en weer werd een veldnaam vastgelegd. De gemeente is nu bezig om een nieuw terrein te verkrijgen voor uitbreiding en dit komt te liggen aan de oostzijde van de Beatrixlaan. Jammer van dit mooie open stuk, waar de molen zo sierlijk tot zijn recht komt, maar mocht het plan ooit doorgaan, dan valt daarin ook de hofstede met de naam 'St. Anthonius- hof'. Wie weet wordt die naam dan voor deze nieuwe uitbreiding gekozen. Wij zullen afwachten. 18

de Wete | 1986 | | pagina 20