WETE(N)SW AARDIGHEDEN Met trots kunnen we U melden dat het 1000-ste lid er is. Mevrouw A. Koets meldde op woensdag 17 september j.l. het al lang verwachte nieuwe lid aan: de heer L. Hollestelle, woonachtig aan de Noordweg te Middelburg. Hij vertelde, dat hij het werk van de heemkundige c.q. historische verenigingen van nabij kent. Hij is (was) lid van onze zuster vereniging De Bevelanden - hij is n.l. uit Goes afkomstig - en is werkzaam op het Rijksarchief in Middelburg. Onze voorzitter verwelkomde hem tijdens de bijeenkomst op 17 september j.l. in Hotel Walcheren waarin we de kranten knipselverzameling van wijlen de heer L. van Wallenburg belichtten: de presentatie van de door de betreffende werkgroep vervaardigde catalogus. Een goede avond die door de heer H. van Langevelde op boeiende wijze verder werd gevuld. Zo'n mijlpaal in het gebeuren in onze vereniging kun je vanzelfsprekend niet onvermeld laten. Hetzelfde geldt voor een andere zaak onze kring betreffende. Geruime tijd geleden stelden een twintigtal leden van onze vereniging, dat we het -met een ledental van 1000 in zicht- toch eigenlijk aan onze stand verplicht waren om een Jaarboek uit te geven. Over het al dan niet uitgeven van een dergelijke periodiek is in het verleden zowel in het bestuur als tijdens jaarver gaderingen uitvoerig gesproken. Uiteindelijk werd gekozen voor een drie maandelijks verschijnend verenigingsorgaan, De Wete. Hoewel bij het bestuur in principe niet zoveel bezwaar tegen het naast De Wete doen verschijnen van een (tweede) periodieke uitgave bestond, waren er toch wel enkele praktische bezwaren. Om er twee te noemen: 1. Een jaarboek impliceert dat we ieder jaar op een vast tijdstip (in een be paalde maand, b.v. september) met een uitgave dienen te komen. Het bestuur vond en vindt dat bezwaarlijk. Een kroniek: accoord, maar bindt je niet aan een tijdschema. Dus geen jaarboek, wel een min of meer regelmatig verschijnende kroniek; 2. Financieel kan zo'n tweede periodiek wel eens 'als een molensteen om onze hals komen te hangen'. Het bestuur heeft er geen bezwaar tegen dat een tweede periodiek wordt opgezet mits deze zichzelf bedruipt en mits wordt gehandeld -financieel- binnen een door het bestuur goedgekeurd budget. Na uitvoerige besprekingen met de initiatief-groep en binnen het bestuur is besloten met de nieuwe periodiek van start te gaan. Onze voorzitter zal het bestuur in de redactiecommissie van de nieuwe Kroniek vertegenwoordigen. In verband daarmee treedt hij uit de redactiecommissie van De Wete. In zijn plaats hebben we aangetrokken de heer J.Beun uit Middelburg. We dachten in hem, gezien zijn grote belangstelling voor ons heem, een goede kracht te hebben aangetrokken. In deze Wete vindt U eindelijk het artikel over het ons allen bekende Slabber- jan. Voor dit artikel tekent de heer K. Kareis, die bovendien reageerde op de namen Sierevogel en Ventevogel. In de volgende Wete kunt U bovendien van zijn hand een reactie verwachten op de naam Vlissingen. Ook de heer J. Poppe liet weer van zich horen. Dit maal behandelt hij het in mei 1940 verwoeste huis 'In de Steenrotse', dat op de Dwarskaai in Middel burg gestaan heeft. De kerkelijke gemeente Meliskerke bestaat dit jaar 400 jaar. Reden voor ds. C. I

de Wete | 1986 | | pagina 3