Dijkje worden afgeleid? En zoo deze al hier of daar te vinden of aan te wijzen waren, hoe dan nog Vlissingen's eigendom te bewijzen op het resterende zooveel meer uitgestrekte terrein van den blok, zooals mij die in uwen brief van 10 November 1.1. beschreven is?Ondanks de vele nasporingen die ik reeds gedaan heb, moet ik openhartig bekennen dat de gehele zaak mij tot nog toe duister is, doch dit neemt niet weg dat de bron tot nader onderzoek nog niet is uitgeput en dat ik zelfs het niet ongegronde ver moeden koester van de mogelijkheid om nog den draad van de geschiedenis in handen te krijgen, daartoe is echter nodig om op te klim men tot de auteurs of voorgangers van Pieter Cornelis Roose om te zien hoe deze aan den eigendom der 12 gemeten gekomen zijn en of er dan tusschen dezen en het resterende gedeelte van den blok niet een zeker ver band bestaat; dat onderzoek beweegt zich uit den aard der zaak over het tijdvak der Graaflijke regering en zal daarom veel tijd vorderen - Gaarne wil ik daaraan alle moeite besteden en zal bij gunstigen uitslag niet nalaten U daarvan ten spoedigsten nader mededeeling te doen.- 3e. omtrent de belasting, welke van de tienden in Walcheren jaarlijks aan den Polder wordt betaald. Deze vindt haren oorsprong in art. 3, Hoofdst. 4 van het Reglement op de dijkagien van 1791, waar zij was bepaald op 8 stuivers te ponde van het onzuiver rendement; dit werd vervolgens overgenomen in het Franse polderreglement van 28 Dec. 1811, welk laatste bij art. 258 van het polder reglement van 1840, gehandhaafd en alzoo nog heden van kracht is. Vertrouwende door de mededeeling van al het voorenstaande enigermate aan Uwe intentie te hebben voldaan, zoo heb ik verder de eer mij met de meeste hoogachting te noemen UEdelgeb.D.W. Dienaar, J.P.van Visvliet Archiv.v. Zeeland NAGASAKI Als je Middelburg binnenrijdt, staan daar grote borden langs de weg: Welkom in Middelburg. Zustersteden: Folkestone, Vilvoorde en Nagasaki. Dat is een rijtje waarmee je de bezoekers respect afdwingt en dat zal ook wel de bedoeling zijn. Wij zouden daar graag wat anders zien staan. Middelburg, zusterstad van Vlissingen bijvoorbeeld. Ik vind dat Vlissingen dat wel een beetje heeft verdiend. Ten eerste geven ze de Middelburgers altijd vrije doortocht over de Boulevard en bovendien hoeven die ook nergens parkeergeld te betalen. En heel veel kleine Middelburgertjes zullen voortaan Vlissingen als geboorte plaats krijgen. Onlangs heeft Middelburg zelfs nog een mooi ramschip cadeau gekregen, of zouden ze helemaal niet zo blij zijn met onze Schorpioen? Ik hoor er zo weinig over. Middelburg, zusterstad van Vlissingen, dat staat wel niet zo deftig, maar het is een mooi gebaar in het nieuwe jaar en het hoeft niet veel te kosten. 10

de Wete | 1987 | | pagina 12