Mevrouw A. Wams-Verkerk, die namens het P.J. Meertens-Instituut dit onderzoek coördineert, zou graag in contact komen met goede dialectsprekers uit Westkapelle, Veere, Middelburg, Vlissingen en Arnemuiden, die daar geboren en getogen zijn en liefst in de leeftijd tussen 50 en 70 jaar. De bedoe ling is dat medewerkers van het P.J. Meertens-Instituut naar de dialectspre kers toekomen. Zij krijgen dan lijsten met woorden en zinnen die dan opgelezen moeten worden in het diaiect van hun plaats. Ik veronderstel, dat ook de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek een als hiervoren bedoeld verzoek van het P.J. Meertens Instituut zal hebben ontvangen. Het lijkt mij niettemin van belang onze leden op het betreffende onderzoek te attenderen en diegenen die menen daaraan een bijdrage te kunnen leveren met klem te verzoeken dat ook daadwerkelijk te doen. Uw secretariaat geeft Uw naam en adres graag aan mevrouw Warns door. Mocht U er echter de voorkeur aan geven rechtstreeks contact met haar op te nemen, dan is hier het adres: Mevrouw A. Wams-Verkerk, P.J. Meertens-Instituut, Postbus 19888, 100 GW Amsterdam. J. den Hollander, secr. Welke boerderij is dit? Hieronder een afdruk van een foto, genomen eind 1944, begin 1945 in de buurt van Koudekerke. De heer Lampert, Valkenisseweg 54 te Biggekerke, weet - zelfs na veel na vraag - niet welke boerderij het is, waar die gelegen was, wie er woonde, enz. Als U weet om welke boerderij het precies gaat, komen 'de andere ontbreken de delen van de legpuzzel' vanzelf op de goede plaats terecht. Wilt U, als U iets weet of denkt te weten over deze zaak, contact opnemen met de secretaris? H. 26

de Wete | 1987 | | pagina 28