Monument voor de Canadezen Tot ons groot genoegen zei hij spontaan 'Ja'. We kunnen hem dus horen op woensdag 25 maart 1987 in, wederom, Hotel Walcheren te Koudekerke, aanvang 20.00 uur. Woensdag 22 april 1987 Reeds nu kondigen we aan: de Jaarvergadering 1987. Die wordt gehouden op woensdag 22 april 1987 in Hotel Walcheren te Koudekerke, aanvang 20.00 uur. Zoals gebruikelijk is het eerste deel van die avond uitsluitend gewijd aan de jaarlijkse ledenvergadering. Het tweede deel van de avond wordt gevuld door de heer Hans Sakkers, die aan de hand van dia's zal spreken over vestingbouw in het algemeen en de bunkers op Walcheren in het bijzonder. 'Bunkers, betonnen ondingen of historische monumenten'. De agenda en andere bijzonderheden over het aangekondigde onderwerp volgen in De Wete van april 1987. Zaterdag 30 mei 1987 Uiteraard staat het dauwtrappen - de jaarlijkse wandeling in het Waterwinge bied Oranjezon - weer op het programma. Dit gaat door onder voorbehoud. Uiteraard moet hiervoor toestemming verkregen worden van de Watermaat schappij Zeeland en zullen we het niet kunnen stellen zonder de medewerking van de heren Joosse en Smulders. Eén en ander wordt uitgewerkt. die op de Sloedam voor de bevrijding van Walcheren gesneuveld zijn. Aan het slot van zijn lezing voor onze kring op 26 november j.l. vertelde de heer G.A.C. van Vooren dat regelmatig groepen en delegaties van oud-strij ders Zeeuws-Vlaanderen en ook Walcheren komen bezoeken. De heer Van Vooren treedt voor deze groepen meestal als gids/begeleider op. Bij een bezoek aan de Sloedam kreeg één zo'n delegatie een grote teleurstelling te verwerken. Op die Sloedam staat n.l. een monument voor de in mei 1940 aldaar gevallen Franse soldaten en ook één voor de gevallen Schotse militairen. Een monu ment voor de gesneuvelde Canadezen die hier de spits van de gevechten om de Sloedam afbeten ontbreekt echter. De heer Van Vooren pleitte ervoor om daar óók een monument voor de gevallen Canadeze te plaatsen. In zijn slotwoord - waarin hij de heer Van Vooren zeer nadrukkelijk dankte voor zijn boeiende lezing - vertelde de heer P. Sijnke, onze voorzitter, dat in samenwerking met de Heemkundige Kring De Bevelanden reeds wordt gewerkt aan een actie voor het inzamelen van gelden voor een dergelijk monument. Fr. Broeksma

de Wete | 1987 | | pagina 39