JAARVERSLAG 1986 Jaarverslag 1986 van de Heemkundige Kring Walcheren, uitgesproken in de ledenvergadering van 22 april 1987. Inleiding Wederom mogen we constateren dan het jaar 1986 voor onze kring een goed jaar was. Sloten we het jaar 1985 af met een totaal van 927 leden, op 31 december 1986 was het aantal leden 1016. Een toename dus van 89 leden (in 1985: 75). We kunnen dus voor 'het zoveelste jaar' weer tevreden zijn. We realiseren ons echter terdege, dat aan deze voortdurende stijging van het ledental ééns een eind moet komen. Ook in financieel opzicht mogen we tevreden zijn. Voor het cijfermateriaal verwijs ik U naar het verslag van de penningmeester. Bestuur Het bestuur onderging in 1986 geen wijzigingen. De periodiek aftredende mevrouw P.A. Jasperse-Hoogerheide en de heren M.P. de Ridder en L.D. de Vlieger werden weer voor 4 jaar benoemd. Laatstgenoemde werd wederom belast met het beheer van de financiën. Het bestuur kwam in de verslagperiode 8 keer bijeen. In iedere vergadering kwamen de aktiviteiten van de diverse commissies en van de werkgroep Van Wallenburg aan de orde. De Wete Ons kwartaalblad kreeg, dank zij de aktiviteiten van de redactiecommissie wederom een zeer gevarieerde inhoud. Eén en ander was het gevolg van het feit dat verschillende leden ons van voldoende copy voorzagen. Ook de vaste medewerkers droegen als vanouds hun steentje bij. De redactie is dan ook allen die in 1986 aan ons blad wilden meewerken, zeer dankbaar. De indruk bestaat n.l. dat juist door de inhoud van DE WETE het ledental nog steeds groeiende is. Commissie publikaties De commissie adviseerde in 1986 het bestuur wederom -als vanouds- bij het bezorgen van enkele uitgaven. In de eerste plaats noem ik het boek van dr. Dekker 'Huibert Jacobus Budding, 1810 - 1970, en zijn Zeeuwse gemeenten, welk boek we in samenwerking met de Heemkundige Kring De Bevelanden uitgaven, maar ten tweede dient met nadruk vermeld te worden het boek van W. Gabriëlse 'Het oude Westkapelse leefpatroon, een terugblik' dat door de commissie niet alleen qua inhoud werd beoordeeld, maar ook geheel persklaar werd gemaakt. Als nieuwe leden van deze belangrijke commissie traden toe mevrouw M.G. van Nieuwenhuyzen-Koopman en de heer P. Lute. Als vertegenwoordiger van het bestuur trad de heer M. de Ridder op. De commissie is hard bezig aan het realiseren van nieuwe publicaties. Commissie veldnamen Het maken van een veldnamenboek is een zeer tijdrovend karwei, zowel 9

de Wete | 1987 | | pagina 11