kwantitatief als kwalitatief. Vooral dat laatste speelt bij onze veldnamen- commissie een zeer belangrijke rol. Zowel de inhoud als de vormgeving van het nieuwe veldnamenboek, omvattende de gegevens uit het gebied rond Veere, Vrouwenpolder, Gapinge en Serooskerke, vergen veel overleg, intern maar ook met het bestuur. De commissie was eind 1986 zo ver, dat serieus kon worden nagedacht aan uitgave van een vierde veldnamenboek in 1987. Daar naast vond het verzamelen van veldnamen uit de gebieden die vooralsnog niet voor publicatie in een boek in aanmerking komen, gestadig voortgang. Op deze plaats past een woord van oprechte dank aan die werkers die ondanks weinig zichtbare resultaten steeds maar doorgaan met dit toch wel moeizame werk. Werkgroep van Wallenburg De leden van deze werkgroep zagen in september 1986 hun werk beloond met het verschijnen van deel I - Walcheren - van de Catalogus 'Zeeuwse Historie in Kranteknipsels' geschreven en verzameld door L. van Wallenburg. De werkgroep ging echter door met haar werkzaamheden -zij het met wat minder frequentie- omdat naast het gerealiseerde deel van de catalogus, nog andere delen op bewerking wachten, n.l. de Bevelanden, Tholen/St. Philipsland, Zeeuws Vlaanderen en nog een gedeelte rond Bergen op Zoom en de Zuid-Hollandse Eilanden. Ofschoon de laatstgenoemde gebieden niet tot ons heem behoren, menen we ook de knipsels die daarop betrekking hebben te moeten bewerken, aangezien ze toch ook tot de Verzameling Van Wallenburg behoren en het niet juist zou zijn die verzameling niet intact te laten. Commissie kroniek Walacria Na intensief overleg met het bestuur heeft zich -op initiatief van een aantal zeer meelevende en aktieve leden van onze Kring- een commissie gevormd die een nieuwe kroniek het licht wil doen zien, een kroniek die qua vorm en inhoud op een behoorlijk hoog peil zal moeten komen te staan. De commissie die onder voorzitterschap staat van drs. Aad de Klerk beoogt periodiek een boek (kroniek) uit te geven, behelzende artikelen over Walcheren, die van een zeer behoorlijk wetenschappelijk niveau zijn. De commissie wil daarmede 'weten schappelijk Nederland' een publikatieniogelijkheid geven betreffende onder werpen op ons heem betrekking hebbend. De commissie startte in 1986 en hoopt eind 1987 voor het eerst naar buiten te kunnen treden. I.ezingen en excursies In 1986 werden 6 lezingen gehouden, na de jaarvergadering toonde de heer P. Boone dia's over Walcheren, er werden 2 excursies gehouden en de jaarlijkse wandeling in Oranjezon, terwijl de buitenheemse reis naar Gent ging. Tijdens c.q. na de lezing van dr. Dekker op 16 april 1986 werd het boek over Budding gepresenteerd, terwijl het boek van W. Gabriëlse over het West- kappelse leefpatroon tijdens een zeer geslaagde avond in het Kasteel van Batavia in Westkapelle op 22 oktober j.l. werd uitgebracht. Onze excursies gingen in 1986 naar de P.Z.E.M. te Middelburg en naar Arne- muiden (dorpswandeling). 10

de Wete | 1987 | | pagina 12