tegenwoordigheid der moordenares, en weldra werd het lijk van het meisje, geheel naakt uit het riool getrokken, waarin Sara Geldof het had geworpen, om aldus hare, God en de mensehheid beledigende, daad in den nacht der vergetelheid te stellen. Onder het verpletterend gevoel harer schuld, zonk zij op eenen stoel neder. Men achtte het noodig, ten einde de verontwaardiging der groote volksmenigte, die zich voor het huis vergaderd had op het gezicht der moordenares niet te vermeerderen, de misdadige vrouw, des nachts naar de gevangenis over te brengen. Op een stoel werd zij derwaarts vervoerd en heeft haar gruwelijke misdaad volledig bekend. Het Hof van Assises, waarvoor zij ter dezer zake teregt stond, veroordeelde haar dan ook, bij deszelfs Vonnis van den 30 Junij 1838, tot de Doodstraf met den strop, door het verworgen aan eene paal. Haar verzoek om gratie aan Z.M. onzen Geeerbiedigden Koning werd van de hand gewezen en na aanzeg ging bekomen te hebben, van zich tot den dood te bereiden, waartoe herhaalde bezoeken van de Leeraren der Hervormde Gemeente haar behulpzaam waren, nam zij op Zaterdag den 22 September, een hartroerend afscheid van haren Echtgenoot, hare twee jonge kinderen en verdere nabestaanden, waarin zij het grievendst naberouw over de door haar gepleegde misdaad betoonde, Gods ontferming over hare bloedorstigheid inriep en betuigde dat de zwaarste straf nog te gering voor haren afgrijsselijken moord was. Den 24 September, des middags ten Twaalf ure, onderging zij op den grooten Markt te Middelburg, ten aanzien van eene ontzettende volksmenigte, zoo van hier als van elders daarnaar toegestroomd, op het schavot de Doodstraf, door het verworgen aan eene paal. Groote God, Gij, die haren overgang in den dood hebt aanschouwd, geef dat haar berouw waarachtig geweest zij, en niet enkel voortsproot uit vrees voor de straf die haar te wachten stond, en dan moge zij, hoe schuldig ook, vergif fenis bij U vinden en eeuwig bij U wonen. Amen Op 31 Augustus 1910 Vreeselijke moord geschied te Middelburg 1 Wat leeft men tegenwoordig Toch in een wreede tijd Middelburg is getuige Van deze moordenaarsfeit 2 In Middelburgs vesten Daar is een moord geschied Waarvan gij dus den inhoud Vermeld vindt in dit lied 3 Een aantal boerenjongens Waren met hun meisjes uit Zij zouden huiswaarts keeren Dat was hun vast besluit 4 Bij het station gekomen Ontstond een kleine twist Een moord aldaar geschiede Voordat een ieder 't wist Jan Walenburg uit Veere En thans als boerenknecht Werkzaam te Arnemuiden Slachtoffer van 't gevecht 6 Branden, moorden, schieten, Nu zelfs met bajonet Maakt menig hart bezoedeld Met bloed bevlekt, besmet 7 Vermoedelijk is de dader Milicein een zekere D Afkomstig uit Zeeuwsch Vlaanderen Men nam hem spoedig mee 8 Is dat nu toch een zitten In zoo een donkere cel Te zitten tusschen muren O vriende bedenk dat wel. 13

de Wete | 1987 | | pagina 15