voor de kring een grote hoeveelheid werk verzet. We zijn haar en haar man daar erg dankbaar voor en namens het bestuur kregen zij een tuinparasol aangeboden. Frans van den Driest is een ons inziens niet meer weg te denken figuur in ons bestuur en in onze kring. Weinig woorden had en heeft hij nodig om zijn mening kenbaar te maken. Hij is een vast rustpunt temidden van alle rumoer- makende bestuursleden. Als het nodig is spreekt hij het juiste woord, niet alleen in het bestuur, maar ook in de commissies, waarin hij voor onze kring actief was en is, namelijk de publicatiecommissie, waaruit hij vorig jaar ver trok en de veldnamencommissie, waarin hij hopelijk nog lang blijft zitten. Hij zat niet alleen in deze commissies, maar hij verzette ook veel werk. Voor alles wat hij voor de kring heeft gedaan in die 13 jaar bestuurslidmaatschap werd Frans hartelijk bedankt en een gouden reversspeldje in de vorm van een boerenknopje was het afscheidsgeschenk. Voor beide aftredende bestuursleden waren er bloemen en een door Mevrouw Rauwe gekalligrafeerde oorkonde. Frans en Nel bedankten beiden voor woorden en geschenken, waarbij het Nel goed deed te begrijpen, dat zij toch wel 9.000,(zie de begroting) waard was. In de ontstane vakatures is nog niet voorzien. Diverse mensen zijn gepolst, maar we hebben nog geen jawoord ontvangen. Het bestuur krijgt toestemming van de vergadering verder te zoeken. Bij de rondvraag wordt nog opgemerkt, dat de woorden 'bedankt c.q. over leden' in de Wete bij de ledenopgave storend over komen. Hier zal over nage dacht worden. De vice-voorzitter, die toestemming had gekregen deze vergadering 'af te maken' sloot het officiële gedeelte van deze avond af met een woord van dank voor ieders inbreng. Na de pauze vertelde Hans Sakkers ons aan de hand van dia's heel veel over bunkers. Hij is al 7 jaar bezig met het bestuderen van oude forten en bunkers. In de tweede wereldoorlog zijn op Walcheren door de Duitsers 317 bunkers gebouwd, waarvan er nu nog 91 over zijn. De spreker had over dit onderwerp nog wel uren kunnen vertellen, maar om 10.45 uur moesten we stoppen, nadat Frans Hans Sakkers hartelijk had bedankt. Frans merkte op, dat we als H.K.W. toch wel erg tolerant zijn, omdat we aan het begin van de avond spraken over een monument voor Canadese gevallenen en de avond besluiten met een lezing over de produkten van een afschuwelijk regime. Leny Sinke-Boone 27

de Wete | 1987 | | pagina 29