WETE(N)SW AARDIGHEDEN Dijkje schrijft me dat men bezig is om een bibliografie samen te stellen van alle publicaties over Zeeland over de periode 1939-1944 die in boeken en tijdschrif ten - de kranten uitgezonderd - zijn verschenen. Daarbij valt op dat van verschillende dorpen op Walcheren niets op papier staat, behalve dat wat in De Wete is gepubliceerd. 'Voor mij,' schrijft Dijkje, 'achteraf een bewijs dat het een juist beleid van De Wete is geweest om verschillende dingen uit die periode vast te leggen.' In de P.Z.C. van 23 mei j.l. haalt Jac. Cats in zijn rubriek 'Bèl - bèl' twee dingen uit De Wete van april 1987 aan: het Dijkje 'Een vers kaakje' en het artikel 'De Dienstboden in vroeger tijden' van J. Poppe. Omdat op het moment dat ik dit schrijf (23 mei) zich wederom 28 nieuwe leden aangemeld hebben, wil ik er alleen maar mee aantonen dat De Wete gelezen en gewaardeerd wordt. Dat is plezierig voor onze medewerkers en het doet de redactie deugd dat te mogen constateren. Het sterkt ons in onze veronderstel ling dat we op dezelfde manier kunnen en mogen doorgaan als voorheen. Daarom vindt U in deze Wete weer een zeer gevarieerde inhoud. Rondom het Rozemarijnstraatje in Middelburg (of moet ik zeggen: geïnspi reerd door het Middelburgse Rozemarijnstraatje?) brengt K. Kareis U zijn verhaal over Rozemarijntje, terwijl anderen inhaken op eerder verschenen artikelen in ons blad: Twee 'Middelburgse' moorden worden U getoond (waarvan er één nogmaals om Uw aandacht vraagt); Het boek van Jan Zwemer 'Een zekel om geite-eten te snieen' levert het artikel 'Uit het kasboekje van een timmerman, anno 1907' op; Het ramschip 'Schorpioen' en de Begraafplaats in Vrouwenpolder krijgen nog enige aanvulling; De vraag naar de inscriptie in een gevelsteen van de molen 'De Koe' levert een verhaal over de Veerse Molens op. Naast dit alles de vaste rubrieken en - zoals gebruikelijk in de 'Juli-Wete'- het jaarverslag en het verslag van de ledenvergadering. Uw speciale aandacht vraag ik voor het bericht over de plaatsing van een gedenkteken voor de in oktober/november 1944 op de Sloedam gesneuvelde en gewonde Canadese militairen. Ik wens U wederom veel leesplezier met deze Wete. H. 1

de Wete | 1987 | | pagina 3