WALCHERSE AGENDA AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN Grote Kerk Veere Aktiviteiten van de Stichting Delta-Cultureel van 19 april-31 oktober 1987: Exposities a. Aanleg van het Kanaal door Walcheren. Op heel bijzondere wijze belicht met reproducties van eigentijdse foto's van de Vlissingse fotograaf A.L. Preuninger (1846-1919). b. Konservering van de Grote Kerk: oude en moderne reparatietechnieken. c. Boerenwagens van de Stichting De Zeeuwse Inspan. d. Het Zeeuwse Kleilandschap. Een tentoonstelling in 1986 vervaardigd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Stichting Het Zeeuwse Land schap. e. De muskusrat. Informatieve en educatieve tentoonstelling ingericht door het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te Leiden. f. t/m 30 augustus: Schilderijen expositie 'Land en water'. t/m 31 oktober: schilderijen van de Amateur Beeldende Kunstenaars Zee land. Daarnaast verschillende concerten en manifestaties: zie de betreffende aankondigingen in de pers. Aai eens een krokodil. Onder deze titel 'loopt' vanaf 22 mei j.l. een tentoonstelling, vervaardigd door het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie in het Zeeuws Museuni/Natuur- historie, Duinvlietweg 6 te Oostkapelle 'Westhove'. Open tot: 27 september 1987. zaterdag 22 augustus 1987: Op het Groot-Industrie-terrein in Middelburg -aan de Herculesweg 6, te bereiken via de Kleverskerkseweg- is het bedrijf van Herder BV. gevestigd. Een belangrijk Walchers bedrijf, klein, bescheiden begonnen in Serooskerke, maar uitgegroeid tot een onderneming die zich bezig houdt met de fabricage van machines die in de tegenwoordige tijd in de landbouw onmisbaar zijn. De kwaliteit van de Herder-machines is zodanig dat er ook internationale vraag naar is. Dat Walchers bedrijf gaan we bezoeken en wel op zaterdag 22 augustus a.s. We treffen elkaar om 10.00 in de hal van het kantoorgedeelte van het bedrijfs pand van Herder BV. woensdag 23 september 1987 De heer F. Wemaes uit St. Jansteen is een kenner bij uitstek van molens. Aan de hand van dia's spreekt hij op onze bijeenkomst op 23 september a.s. daarover. Na een algemene inleiding spitst hij zijn betoog toe op de molens in ons heem. 'De Molens van Walcheren' mogen we zijn verhaal noemen. 38

de Wete | 1987 | | pagina 40