UITHEEMS AANBIEDING WALACRIA, een kroniek van Walcheren We hebben een zeer deskundige voorzitter, die er steeds weer in slaagt over onze zuidgrens wortels met het eigen heem te ontdekken. Zo ook dit keer voor de jaarlijkse buitenheemse excursie naar de abdij van Grimsbergen op 3 okto ber 1.1. Voor het bestuur het wist waren 2 bussen 'overboekt' en, met 103 deelnemers werden we verwelkomd door een zeer bezielde Norbertijn, pater Gereon Boes- schoten, die ons allen gemakshalve 'Middelburgers' noemde. Een uitwisseling met Middelburg had de Witheren enkele jaren geleden hier heen gebracht. Deze Norbertijnen zijn nog zeer aktief en houden zich voor namelijk bezig met pastoraat, prediking en onderwijs. Bijzonder goed bewaard bleek de Abdijkerk in Brabantse barok gebouwd uit de plaatselijk witte zandsteen. Door het groot enthousiasme van de spreker en de te sluiten huwelijken was er nauwelijks tijd om te lunchen, want 's middags werd het museum voor de oudere technieken bezocht, waar 4 zeer deskundige gidsen ons rondleidden. Een groot aantal voorwerpen was tentoongesteld op het gebied van het dorsen, het vervoer te land. houtbewerking, wassen en strijken e.a., met het accent op oplossingen die de mens in de loop der tijd bedacht om aan de door de natuur gestelde problemen het hoofd te bieden. Het geheel was ondergebracht in 2 graan-watermolens en in de vroegere paardenstallen van het Prinsenkasteel. Al met al een interessante dag. R.R. Een verheugde voorzitter mocht op vrijdag 13 november 1987 in Hotel Wal cheren alle Walcherse Burgemeesters op één na (de burgervader van Middel burg was i.v.m. de begrotingsvergadering van de Gemeenteraad verhinderd), alle leden van de redactiecommissie van Walacria, alsmede een aantal mede werkers aan deze nieuwe uitgave van onze Kring verwelkomen. Daarnaast begroette hij een aantal belangstellenden en bestuursleden. Verheugd, schreef ik, maar dat wilde nog niet zeggen, dat de voorzitter tijdens zijn openingsspeech de verschillen van inzicht die aan de totstandkoming van Walacria vooraf gingen onbesproken liet. Hier volgt zijn openingswoord: 'Het doet mij, als voorzitter van de Heemkundige Kring Walcheren (HKW), deugd U hier vanmiddag in Hotel Walcheren in Koudekerke welkom te mogen heten. Vrijdag de 13de (en ook nog van de 11de maand) lijkt, dames en 8

de Wete | 1988 | | pagina 10