WETE(N)SW AARDIGHEDEN 'Me wense je vee 'eil en zegen in't nieuwe jaer en aolies wa-je nodig 'eit vó je ziele en iichaem'. Bij de aanvang van een nieuw jaar hoort een terugblik naar het oude, voorbijgegane jaar. Iedereen doet het, waarom ik dan niet? 1987 was voor onze Kring een goed jaar, niet alleen doordat ons ledental constant groter werd, maar meer nog, denk ik, vanwege datgene wat de Kring 'presteerde'. Zonder er al te veel over uit te wijden meen ik toch te mogen herinneren aan de twee boekwerken die we in 1987 uitgaven, n.l. 'Een Walcherse boerenbruiloft' van Jan Vader en de eerste bundel van 'Walacria, een kroniek van Walcheren'. Daarnaast waren er de maandelijkse aktiviteiten met als hoogtepunt, zo voel ik het tenminste, de reis naar Grimbergen waaraan ruim 100 personen deel namen. In het kader van onze samenwerking met de Heemkundige Kring De Beve- landen paste het werk met betrekking tot het realiseren van een monument op de Sloedam voor de tussen 31 oktober en 2 november 1944 aldaar gesneuvelde en gewonde Canadese militairen. Een persoonlijke impressie van de onthulling van dit monument en de plechtigheden daar omheen, vindt U elders in dit nummer van De Wete. Die WETE dan. De redactiecommissie tracht telkens weer om het blad zodanig samen te stellen dat het voor 'elck wat wils' biedt. Gelet op de ontvangen reacties zijn we daarin in 1987 kennelijk geslaagd. Reden waarom we het komende jaar op dezelfde wijze willen/zullen doorgaan. Aan medewerking ontbreekt het niet, integendeel. Het is de laatste jaren nog niet vaak voorgekomen dat we zóveel copy hadden dat we de volgende Wete nagenoeg konden vullen. Dat is op dit ogenblik het geval. U zult begrijpen dat dit ons een groot genoegen is. De WETE die thans voor U ligt, bevat uiteraard het vervolg, het tweede en laatste deel van 'Honderd jaar openbaar onderwijs in Aagtekerke'. Maar eerst leest U 'De lof van Oostkapelle' waarbij we teruggevoerd worden in het jaar 1762. Veere komt in zicht door een artikel rond de aldaar in 1871 afgeschafte kermis en een gevelsteen die op reis ging. Het verhaal over de Zeeuwse koorts speelt in het eerste kwart van de 19e eeuw. Dr. Coronel spuit z'n gedachten over de volkslectuur zo'n 50 jaar later. De vaste rubrieken completeren dit eerste nummer van DE WETE in 1988, een jaar waarin we U hopelijk door middel van ons blad weer enkele uren plezierig lezen kunnen verschaffen. In deze WETE vindt U -zoals te doen gebruikelijk- een acceptgiro voor de betaling van de contributie over 1988. De leden, die volgens onze administratie hun contributie over 1987 nog niet hebben voldaan, zullen twee acceptgiro's aantref fen, n.l. voor de contributie over 1987 en 1988. De penningmeester 1

de Wete | 1988 | | pagina 3