LAAT HET DE WETE WETEN Het te besteden budget bepaalde vaak bouwwijze en materiaalkeuze: hout- of rietgedekt of het gebruik van steen. Ziet U een molen met slechts één roede i.p.v. twee dan hoeft vernieling niet de oorzaak te zijn, maar gebrek aan liquide middelen. Vliedbergen, bolwerken en dijken waren de aangewezen vestigingsplaatsen voor windmolens, of men creëerde zelf een z.g. molenberg. Duidelijk misnoegd was de spreker over het beplantingsbeleid rond de Middelburgse molen 'de Hoop'. Een molen hoort, naar zijn aard, vrij te staan in het landschap. Na de pauze was het toegespitst op de windmolens op Walcheren. Dia's van vrijwel alle molens gaven hier van een schitterend beeld. Bij de aanblik van 'De Pere' uit Oost Souburg ontstond een discussie over de locatie Oost of West Souburg tussen de huidige molenaar Zandberg en de voormalige- Kasse, om welk probleem het ging is me tot op heden niet duidelijk geworden. Laatstgenoemde wist ook de juiste datum van de in brand geraakte molen uit Vrouwenpolder; 19 januari 1930. Aan het eind van deze zeer plezierige avond kun je het haast niet laten lid te worden van de vereniging 'De Zeeuwse Molen'. R.R. De heer J.A. v.d. Putte uit Middelburg vraagt het volgende: 'Wie kan mij inlichtingen verstrekken over het 'Potte-wegeling', dat vroeger gelegen moet hebben bij de Segeersweg te Middelburg? Waar heeft het precies gelegen, waar liep het naar toe, welke hofsteden of andere bebouwingen lager er in de buurt?' In de redactiecommissie is destijds afgesproken dat reacties op oproepen in déze rubriek altijd via het secretariaat dienen te geschieden. We hebben daar onze redenen voor. Derhalve: gaarne reacties op de vraag van de heer Van de Putte via mij. J. den Hollander 7

de Wete | 1988 | | pagina 9