NIEUWE LEDEN Het tweede boekje bevat de foto's, die Wim Riemens hiervoor speciaal maakte. Zijn werk behoeft geen nadere aanbeveling; iedereen kent het, al was het alleen maar uit de foto's in de P.Z.C., of uit zijn eerdere fotoboeken over Middelburg. In dit boek: Middelburg vanuit onverwachte hoeken, maar ook vanuit onver wachte gezichtspunten; veel tegenlichtopnamen. Alles echter: Middelburg, mooi, sprekend. Het derde gedeelte: 21 pagina's historische foto's, waaronder een aantal stereoscopische. Zeroepen nostalgie op: de Markt met de pomp (bl. 13), het huis 'de Steenrotse' (bl. 17) op de Dwarskaai: zó was Middelburg. De vormgeving door Leo Snelders is mooi. Of de omslag, waarin de boeken zijn opgeborgen, praktisch is, is een vraag. Het zal, volgens mij, een uitgave zijn, die men geregeld ter hand neemt, of het nu is om een der artikelen te lezen (naslagwerk!) of om de foto's te bekijken, of beide. Om de omslag niet te beschadigen is men bijna verplicht een en ander liggend te bewaren. De verschillende hoofdletters in het tekstgedeelte zijn verrassend, ofschoon soms wel erg ver doorgevoerd. Op bl. 15 en 73 moest ik eerst het hele woord lezen, om de hoofdletters te determineren. De bladindeling is fraai, met als enige illustratie de foto's van gevelstenen, weloverwogen in de tekst opgeno men. Jammer, dat de regels niet zijn uitgelijnd; het maakt het geheel onnodig onrustig. Samengevat: zeker een uitgave, die de 59,50 ten volle waard is! C.I.v.N. Middelburg, fotografie Wim Riemens, tekst Peter Sijnke en vormgeving Leo Snelders. Uitgeverij Fanoy. Prijs 59,50. Mevr. H.M. Verhage, Westkapelle Mevr. B.W. v.d. Logt, Middelburg Mevr. J. de Klerk, Middelburg A. Francke, Serooskerke A.I. Luteijn, Middelburg Mevr. N. van Leijen, Goes Mevr. H.M. Kieboom, Oost-Souburg J. de Bruijne, Middelburg S.J. Lous, Oostkapelle N. Harpe, Koudekerke Mevr. J. Roelse, Westkapelle L. Grootendorst, Oostkapelle Mevr. E.H. Grootendorst, Oostkapelle Bejaardenhuis 'Scheldehof', Vlissingen Mej. I. de Vlieger, Koudekerke Mevr. J.S. van Wallenburg-Verlinde, Veere A.F. Blokpoel, Middelburg J.J. Provoost, Domburg F.A.E. van Doorn, Leiden A. Francke, Numansdorp K. Reijnierse, Biggekerke Mevr. de Kraker, Oost-Souburg bestuur mevr. A. Jasperse P.A. de Klerk G.J. de Rooij bestuur bestuur Mevr. Geertse G.J. de Rooij bestuur Mevr. Bode Mevr. v. Rooijen J. Maljaars idem Mevr. Kieboom J. Boogaard bestuur J. Boogaard L. de Visser bestuur A.F. Faas A.F. Faas Mevr. H.M. Kieboom 35

de Wete | 1988 | | pagina 35