Zaterdag 14 mei 1988 Het is in onze kring zo langzamerhand traditie geworden, dat we op de zater dagochtend na Hemelvaartsdag - dat is dit jaar al op 14 mei a.s. - een wandeling maken door het Waterwingebied 'Oranjezon'. Zoals gebruikelijk (ook al een traditie!) wandelen we onder de bekwame leiding van de heren Joosse en Smulders, kenners bij uitstek van het betref fende gebied. We starten om 6.00 uur van het parkeerterrein Oranjezon. Denkt U om parkeergeld (als U met de auto komt)? Vooral ook met het oog op onze volgende bijeenkomst is het de moeite waard om mee te wandelen. Woensdag 18 mei 1988 Slechts enkele dagen na onze wandeling door het Waterwingebied 'Oranjezon' komt de heer A.P. Willeboordse uit Middelburg op een bijeenkomst van onze Kring praten over dit gebied. Hij noemt zijn betoog '4 eeuwen - 4 seizoenen'. Het gaat over de geschiedenis van het duingebied Oranjezon en over wat er tijdens de seizoenen te zien en te beleven valt. Hij brengt dia's mee om één en ander aanschouwelijk te maken. Plaats: Hotel Walcheren te Koudekerke. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 15 juni 1988 Mede gelet op het succes van onze dorpswandeling van vorig jaar in Bigge- kerke, kozen we ook dit jaar voor een wandeling op een zomeravond en wel op woensdag 15 juni a.s. in Domburg. We starten om 19.30 uur vanaf het parkeerterrein 'Irma'; komende van Oostkapelle ligt dit terrein aan Uw linkerhand tegenover het Burgemeester van Teijlingenpark. De wandeling gaat door het oude Domburg! De Molen van Aagtekerke In het kader van een studieopdracht na de cursus 'Regionaal historisch onderzoek van de Z.V.U.' onder leiding van de heren Meijer en Zoodsma speurden C. Sanderse en A.J. Puijpe de geschiedenis van de molen van Aagtekerke na. Het resultaat hiervan is een werkstuk, waarin uiteraard deze molen, in de meest uitgebreide zin, centraal staat. De Heemkundige Kring Walcheren zal één en ander binnen zeer afzienbare tijd in de vorm van een 'Geeltje' het licht doen zien. Druk: Drukkerij Driedijk - Heinkenszand - Tel. 01106-1942

de Wete | 1988 | | pagina 37