WETE(N)SW AARDIGHEDEN De lezer mag beoordelen of de redactie van De Wete er wederom in geslaagd is een nummer van ons verenigingsorgaan te produceren dat 'voor elck wat wils' bevat. Naast de gebruikelijke vaste rubrieken vindt U een stuk Geschiedenis van de Middelburgse Gereformeerde Kerk, een nieuwe visie op de betekenis van de gevelsteen in de Veerse molen De Koe, een ontmoeting met Willem II, Graaf van Holland en Rooms Koning, alsmede de stand van zaken met betrekking tot de bovenlichten in de monumentale woonhuizen in Middelburg. Dat is natuurlijk nog niet alles. In Wete(n)swaardigheden van januari 1988 stond vermeld, dat U daarin het artikel De Zeeuwse Koorts zou aantreffen. U zocht tevergeefs. Om redenen van plaatsgebrek (en alleen daarom) verwijderde ik het artikel uit de copy, maar verzuimde de vermelding ervan in Wetens waardigheden te schrappen. Een omissie waarvoor ik gaarne excuus aanbied. De 'Gids door Walcheren', die we tegelijk met de kranteknipselverzameling van L. van Wallenburg ontvingen, bleek bruikbaar te zijn bij een Reactie op Mogelijk kan hieruit in de toekomst nog meer gebruikt worden. De Gids is van 1922! Vóór ik U loslaat op de verdere inhoud van deze Wete toch nog het volgende. Onze voorzitter bracht, tesamen met de fotograaf Wim Riemens, onder de titel 'Middelburg' een boek uit (in drie delen: een drieluik!), waarvan U elders in deze Wete een bespreking aantreft. Op de inhoud ervan ga ik dus niet verder in. Ik was bij de presentatie van het boek. De uitgever, Dick Anbeek van Fanoy Boeken uit Middelburg, vertelde daarbij, dat hij opdracht had gegeven een boek te maken, dat qua vormgeving kon meedingen naar de titel 'Best verzorgd boek van Nederland'. Leonard Snelders, vormgever, en Henk Wittenberg, typograaf, van drukkerij Pitman uit Goes, namen deze opdracht zeer ernstig. Zij hebben dan wellicht niet het best verzorgde boek geproduceerd, maar dan toch zeker het meest verzorgde boek het licht doen zien, aldus Leonard Snelders. Het is, naar mijn mening, qua inhoud èn qua vormgeving een bijzonder boek geworden. Dat wou ik toch wel even kwijt! H. 1

de Wete | 1988 | | pagina 3