WETENSWAARDIGHEDEN ONZE BIJEENKOMSTEN Zo'n 15% van ons ledental woont buiten Walcheren. De betreffende leden hebben ongetwijfeld nog steeds een band met ons heem. Misschien zijn ze er geboren, of ze hebben er wellicht korte of langere tijd gewoond. Ze hebben er mogelijk die ziekte opgelopen die Ritter Jr. met be trekking tot Veere het Verisme noemt en waarvan kennelijk geen genezing mogelijk is. Dr. J. Schouten uit Den Haag behoort tot die 15% 'buitenheemse' leden. Hij stelde voor om voor bedoelde groep een, wat we zouden kunnen noemen 'binnenheemse' dag te organiseren. Daarover zal naar zijn mening zeer zeker belangstelling bestaan. Het bestuur heeft besloten om de suggestie van de heer Schouten over te nemen. We zullen in het najaar beginnen met te onderzoeken hoe groot de belangstelling van de leden 'buiten Walcheren' voor zo'n 'binnenheemse' dag is. Blijkt er voldoende belangstelling, dan gaan we verder organiseren. Met betrekking tot het programma zijn er vanuit het bestuur al enkele, zij het nog vage, suggesties gedaan. Houd een dergelijke bijeenkomst op een zaterdag èn in Middelburg. Naast enkele niet te lange lezingen, al dan niet met dia's in de morgen, zou wellicht een rondwandeling door Middelburg (uiteraard onder deskundige leiding) in de middag een goed 'agendapunt' kunnen zijn. Tussen door een gezamenlijke lunch, gelegenheid om kennis met elkaar te maken en de deelnemers ruim de tijd geven om Middelburg op eigen houtje in te trekken: zie daar de ingrediënten voor een aantrekkelijke 'binnenheemse' dag voor de 'buitenhemers'. Een kleine commissie uit het bestuur werkt één en ander verder uit. Deze houdt zich van harte aanbevolen voor suggesties, die via het secretariaat kunnen worden toegezonden. H. Bij het woord 'Kadaster' en sprekend over 'kadastrale gegevens' denk je onwillekeurig aan saaie dingen, droge kost, enz. Tijdens onze bijeenkomst op woensdag 30 maart j.l. in Hotel Walcheren liet M.J. Scheele in zijn inleiding duidelijk blijken, dat hij het daarmee eens was. Het gaat bij het Kadaster om kaarten, cijfers, meetgegevens, meetpunten, lijnen op tekeningen, denkbeeldige lijnen dwars door het landschap van kerktoren naar kerktoren e.d. De manier waarop de inleider over z'n vroeger werk vertelde, was zo boeiend en zo humoristisch, dat deze bijeenkomst uitgroeide tot een avond zoals we er nog niet veel gehad hebben. Het samenvatten van datgene wat de heer Scheele te berde bracht, is gewoon niet mogelijk. Hier rest slechts te constateren dat zijn gehoor hem na afloop een gul en buitengewoon gemeend applaus gaf, vooral voor de wijze waarop hij het 'Kadaster' voor ons 'tot leven bracht'. H. 1

de Wete | 1988 | | pagina 3