VERSLAG van de jaarlijkse ledenvergadering van de Heemkundige Walcheren, gehouden op woensdag 27 april 1988 om 20.00 uur in Hotel Walcheren te Koudekerke 1. Opening De heer P. Sijnke, voorzitter van de Kring, heet alle aanwezigen van harte welkom; in het bijzonder een deputatie van onze zustervereniging De Bevelanden. Zij zijn aanwezig voor de aanbieding van het tweede deel van de Catalogus Van Wallenburg. De voorzitter spreekt geen echte jaarrede uit, maar kijkt in het kort terug op het afgelopen verenigingsjaar. Hij memoreert dat in 1986 het 1000e lid werd ingeschreven. In 1987 groeide het ledental minder hard, maar er is toch steeds een stijging aanwezig. Een paar getallen: op 1 januari 1987 waren er 1016 leden, per 1 januari 1988 1073; op dit moment telt de vereniging 1129 leden. We hebben dus een duidelijke marge t.a.v. de magische grens van 1000 bij een eventuele terugval. Duidelijk is, dat de activiteiten van de Kring aanslaan bij een groot publiek. Hoogtepunt in 1987 was ongetwijfeld de onthulling op 31 oktober van het monument op de Sloedam ter nagedachtenis aan aldaar tijdens de Tweede Wereldoorlog gesneuvelde en gewonde Canadese militairen. De onthulling werd verricht door Z.K.H. Prins Bernhard. We kunnen in dankbaarheid terugzien op een zeer geslaagd evenement. We hopen in het najaar een avond voor geïnteresseerden te organiseren, waarbij video-opnamen vertoond zullen worden van de Sectie Militaire Geschiedenis en waarschijnlijk ook van de Canadese Televisie. 2. Mededelingen Bericht van verhindering is ontvangen van de dames C.I. van Nieuwenhuijzen en M. van Nieuwenhuijzen en de heren S. Joustra en F. Broeksma. 3. Notulen van de ledenvergadering van 22 april 1987 en 23 september 1987 Beide verslagen worden goedgekeurd met dank aan de samenstelster, mevrouw L. Sinke. 4. Ingekomen stukken Behalve de reeds genoemde afmeldingen zijn er geen ingekomen stukken. 5. Jaarverslagen a. De secretaris, de heer J. den Hollander, leest het jaarverslag 1987 voor. Dit verslag is elders in deze Wete gepubliceerd. b. Na de gloedvolle rede van de secretaris volgen de 'droge cijfers' van de finan ciën, aldus de penningmeester, de heer L. de Vlieger. Hij geeft bij het financieel jaarverslag over 1987 en de begroting voor 1988 (beide te vinden in De Wete van april 1988) een uitgebreide schriftelijke en mondelinge toelichting. De vergadering constateert dat we een goede en deskundige penningmeester hebben met een zorgvuldig financieel beleid. 2

de Wete | 1988 | | pagina 4