7.10 uur van Middelburg, station, 7.20 uur van West-Souburg, brug, en 7.30 uur van Vlissingen, Stadhuisplein. Per boot (7.50 uur) naar Breskens en van daar via Schoondijke, Aardenburg, Eede, Maldeghem, Aalter, Deinze naar Oudenaarde, waar we koffie met gebak nuttigen. Van daar gaan we via Kluisbergen, Avelgem, Doornik, Franse grens, St. Amand naar Cambrai. We hopen daar omstreeks 12.00 - 12.30 uur te zijn. De deelnemers krijgen in Cambrai gelegenheid om op eigen kosten te lunchen. Om 13.30 uur - U ziet: we hebben weinig tijd voor oponthoud - vertrekken we dan naar Le Catelet, waar we de bron van de Schelde vinden. Vandaar gaan we terug naar de Abbay de Vaucelles, een gedeeltelijk her bouwde abdij, die we onder leiding van Père de la Cambre zullen bezichtigen, bezichtigen. Omstreeks 16.30 uur vertrekken we dan van Vaucelles naar Nazareth bij Gent, waar we het diner zullen gebruiken. Om 19.30 uur moeten we dan vertrekken om tijdig de boot van 21.20 uur naar Vlissingen te kunnen halen. Als dat lukt kan iedereen om 22.45 uur weer in zijn/haar woonplaats terug zijn. Kosten: 55,(bus, boot, koffie/gebak, entree abdij, diner) per persoon. Opgave uitsluitend door betaling van de deelnemerskosten op girorekening 635276 van J. den Hollander te Middelburg. Ook nu geldt weer: wie het eerst komt, het eerst maalt. In eerste instantie kunnen er 53 personen deelnemen. Er wordt een z.g. reservelijst aangelegd. Bij voldoende deelneming wordt eventueel een tweede bus van 53 personen ingeschakeld. Denk aan paspoort en Frans geld. woensdag 26 oktober 1988 Voor de in het najaar 1987 georganiseerde lezing met dia's over de schilder Toorop bestond naar toen bleek grote belangstelling. Daarom besloot het bestuur om voortaan ieder jaar een dergelijk onderwerp aan de orde te stellen. Dit jaar - en wel op woensdag 26 oktober a.s. - staat de schilder Reimond Kimpe centraal. Dr. W.F.M. Kimpe, zoon van de schilder, spreekt dan, toegelicht met een aantal dia's over 'Reimond Kimpe, de mens, de schilder'. De bijeenkomst wordt zoals gebruikelijk gehouden in Hotel Walcheren te Koudekerke en begint om 20.00 uur. Belangstellenden zijn naast onze leden van harte welkom. Wellicht geven ze zich na afloop van de bijeenkomst als lid op. woensdag 16 november 1988 De heer J. Snijders uit Middelburg weet er zo niet alles, dan toch bijzonder veel van, n.l. van de Kerkorgels in Zeeland. Over dit onderwerp spreekt hij tijdens onze bijeenkomst op woensdag 16 november a.s. in Hotel Walcheren te Koudekerke. Hij spitst zijn betoog toe op de Walcherse kerkorgels en onderstreept één en ander met dia's. Zoals gebruikelijk beginnen we om 20.00 uur. Belangstellende niet-leden zijn ook van harte welkom. Wellicht worden ze lid! 42

de Wete | 1988 | | pagina 52