aanvaard. De heer De Rooij is o.a. leraar informatica en krijgt meteen als taak zich met de penningmeester te buigen over de mogelijkheden van de computer. c. De heren K. Kareis en C. Roose stellen zich opnieuw beschikbaar als leden van de kascommissie. 10. Rondvraag De heer Luteyn, voorzitter van de werkgroep Van Wallenburg, merkt op dat de Heemkundige Kring Stad en Lande, Schouwen-Duiveland, in 1989 50 jaar bestaat. Het lijkt hem een goede gedachte er naar te streven bij die gelegenheid de Catalogus van de kranteknipsels van de verzameling Van Wallenburg betreffende rayon Schouwen-Duiveland aan bedoelde Kring te overhandigen. De heer Van Houte wil graag van de gelegenheid gebruik maken zijn waardering uit te spreken voor het werk van het bestuur van de Kring. Hij hoopt dat de leden nog lang van de activiteiten gebruik mogen maken. De heer Sijnke zegt, dat we zullen proberen op de ingeslagen weg voort te gaan. Via de secretaris is de suggestie geopperd voor de 'buitenheemse' leden een binnenheemse excursie te verzorgen. We beraden ons op deze aardige gedachte en zullen een programma uitwerken. 11. Sluiting huishoudelijk gedeelte 12. Uitreiking Catalogus (toegevoegd agendapunt) In een kort historisch overzicht schetst de heer Sijnke het ontstaan van de kranteknipselverzameling Van Wallenburg. De Catalogus van het tweede deel - Noord- en Zuid-Beveland - is door de actieve werkgroep onder voorzitterschap van de heer Luteyn samengesteld. Het eerste exemplaar hier van wordt aangeboden aan de heer Abelmann, voorzitter van de Heemkundige Kring De Bevelanden. De heer Abelmann zegt bestuur en commissie hartelijk dank voor de inventa risatie en spreekt de hoop uit dat de collectie veel geraadpleegd zal worden. Onze voorzitter bedankt de leden van de zustervereniging voor hun komst en alle aanwezigen voor hun inbreng in deze jaarvergadering. Na de pauze houdt de heer J. de Ruiter, chef afdeling Kabinet en Voorlichting van de gemeente Borsele, een zeer boeiend betoog over het ontstaan en de ont wikkeling van de Zak van Zuid-Beveland. Een schitterende serie dia's verlevendigt het interessante verhaal. Allereerst krijgen we informatie over de samenstelling en het karakter van de gemeente Borsele. Verder wordt ons, naast een schat aan informatie, onder meer duidelijk gemaakt dat de Vijfzodendijk zo heet, omdat deze vijf spit zoden) breed is. De Zwaaksche Weel blijkt geen echte weel te zijn maar een laatste restant van de zeearm de Zwake. Op een voor onze Kring ongebruikelijk laat tijdstip wordt de bijeenkomst, die voor een deel in het teken van de Bevelanden staat, door de heer Sijnke met een 'wel thuis' afgesloten. R. Kruse - ter Avest 4

de Wete | 1988 | | pagina 6