bruiloft', geschreven door Jan Vader, uit te geven, waaraan in september 1987 gaarne werd voldaan. Onder voorzitterschap van M.P. de Ridder, die de heer S. Joustra als zodanig in de loop van het jaar verving (laatstgenoemde bleef echter wel lid van de commissie), werkten de leden in het verslagjaar hard aan de voorbereiding van enkele andere publicaties die naar het zich laat aanzien binnenkort klaar zullen zijn voor publicatie. Commissie Veldnamen In het Jaarverslag 1986 werd gemeld, dat deze commissie zo ver was, dat serieus kon worden gedacht aan de uitgave van het vierde veldnamenboek dat de gegevens uit het gebied rond Veere, Vrouwenpolder, Gapinge en Serooskerke zal omvatten. Ook in 1987 werd hard gewerkt aan de verwezen lijking van deze nieuwe uitgave. Het boek zal zeer zeker in 1988 kunnen verschijnen. Daarnaast werd verder gegaan met het verzamelen van de gegevens van de gebieden op Walcheren die t.z.t. in druk zullen dienen te verschijnen. Namens het bestuur heeft in deze commissie zitting - na het aftreden als bestuurslid van F. v.d. Driest - F.A. Broeksma. Werkgroep Van Wallenburg Stug doorwerkend slaagde deze groep erin om de gegevens voor het tweede deel van de Catalogus 'Zeeuwse historie in kranteknipsels', n.l. het deel over Noord- en Zuid-Beveland, persklaar te krijgen. Daarnaast werd verder gewerkt aan de ordening en codering van de knipsels over Tholen, St. Philipsland, Zeeuws Vlaanderen, etc. In de loop van het jaar trad ondergetekende uit de werkgroep. Contactman tussen bestuur en werkgroep werd vervolgens de voorzitter van de Kring. Commissie Kroniek Walacria Onder redactie van dr.ir. W.G. Beeftink, C.F. Bos, drs. A.P. de Klerk (voor zitter), mevrouw drs. D. Noorlander, drs. C.H.J. Peters, drs. P.W. Sijnke (voorzitter van de Kring, namens het bestuur) en A. Teunis, verscheen Walacria, een Kroniek van Walcheren. De commissie slaagde in de opzet om nog in 1987 met de vruchten van haar werkzaamheden naar buiten te treden. Tijdens een bijeenkomst in Hotel Walcheren te Koudekerke op 13 november 1987 werd het boekwerk gepresenteerd en werden de eerste exemplaren aan de Walcherse burgemeesters aangeboden. Lezingen en excursies In 1987 werden 6 lezingen gehouden. Na de Jaarvergadering vertelde de heer H. Sakkers het één en ander over de bunkers op Walcheren. Er werden 2 excursies gehouden, alsmede de jaarlijkse wandeling in Oranjezon. De buitenheemse reis ging in 1987 naar Grimbergen in België. De belangstelling daarvoor was zó groot, dat twee autobussen nodig waren! Externe presentatie Samen met de Heemkundige Kring De Bevelanden verzorgden we de oprich ting en onthulling van een monument op de Sloedam ter nagedachtenis aan de Canadese militairen die aldaar van 31 oktober - 2 november 1944 sneuvelden of ernstig gewond raakten. We mochten ons verheugen in een fantastische medewerking van bedrijfsleven en overheden. 6

de Wete | 1988 | | pagina 8