HET WALCHERSE COSTUUM DIALECTONDERZOEKERS VRAGEN MEDEWERKERS Domburg is sinds 2 juni 1987 een stichting rijker. De 'Stichting Het Walcherse Costuum'. Deze stichting is de directe voortzetting van de wel bekende kleder- drachtengroep van Mevr. De Jager. Toen zij haar activiteiten rond deze groep moest staken, dreigde een interessante verzameling Walcherse costuums te worden opgeborgen in dozen, kisten en de laden van het kabinet. Medewerkers van deze groep meenden er goed aan te doen alles in het werk te stellen om op de een of andere manier het werk van Mevr. de Jager voort te zetten. Er werd een stichting in het leven geroepen, die zich ten doel stelt Walcherse costuums te conserveren en waar nodig te reconstrueren. Met veel enthousiasme wordt er gewerkt om een historisch verantwoord beeld te geven van de ontwikkeling van het Walcherse costuum. De gemeente Domburg, de provincie Zeeland en het Anjerfonds gaven geldelijke steun. Een aantal authentieke sieraden en costuumonderdelen kon den worden aangeschaft. Dit is slechts een begin. Voortdurend moeten er cos tuumonderdelen worden vernieuwd, omdat natuurlijk alles aan slijtage onder hevig is. In de loop der tijden zijn er veel zaken betreffende het costuum ver dwenen: weggegooid, versleten, verknipt tot poppekleren. Maar hier en daar ligt nog wel wat op zolder of misschien in de 'schuve van 't kammenet'. Mis schien kunt U het over Uw hart verkrijgen, die vergeten zaken af te staan aan de stichting 'Het Walcherse Costuum'. Letterlijk alles is welkom. Een stuk agrement, een baan uit een grein keus, een pluumpetje, een schape-emmertje, een spoormand, een botermand, linten voor een kaphoed! Veel heeft er in de krant gestaan toen Mevr. de Jager stopte. Niets toen de stichting verder ging. Aan mensen met liefde voor het heem wilde de stichting dit laten weten. Stichting 'Het Walcherse Costuum' Dorpsplein 7 4371 AA Koudekerke 01185-2853/01180-38465/01188-1959 In 1929 werd de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek opgericht. De eerste secretaris van deze vereniging, mevrouw dr. Ha. C.M. Ghijsen - zij vervulde deze functie tot aan haar overlijden 1976 - begon met het verzame len van gegevens voor een Woordenboek der Zeeuwsche dialecten. De publi catie werd in 1964 voltooid. Een vereniging voor dialectonderzoek echter, die op zich genomen heeft een woordenboek uit te geven, heeft zich daardoor ook als taak gesteld de ontwik kelingen in de dialecten te volgen, niet gepubliceerde woorden en uitdrukking en op hun waarde te toetsen en in een eventueel verschijnend supplement op te nemen. De opvolgster van mevrouw Ghijsen was mevrouw E.J. van de Broecke -de Man. Zij verzamelt gedurende een tiental jaren vele woorden en uitdrukking- 39

de Wete | 1988 | | pagina 41