leving bekleedden, waaronder de neven de la Palma; een regerend raad der stad; een Raadsheer van Vlaanderen; een rentmeester generaal; een Raadsheer van het provinciale hof, 2 predikanten, afgevaardigden van de Middelburgse gilden, 2 regerende en 3 oud burgemeesters. Laten we even een paar personen de revue laten passeren en lezen welke staat van dienst zij voerden: 1Mattheus de la Palma de Sant Fuentes, oom van de overledene. Hij was schepen van Vlissingen. 2. Dheer Mr Abraham Parent, oud burgemeister tot Sluijs. Studeerde in Utrecht medicijnen en wijsbegeerte. 3. Dheer Doctor Carel de Maets. Zoon van een hoogleraar in de theologie te Utrecht. Hij was hoogleraar in de chemie. 4. Ds. Abraham Duvelaer, Predikant te Lillo en stond vanaf 1675 tot zijn overlijden in 1710 te Veere. Toen op 25 mei 1686 de Grote Kerk te Veere afbrandde, preekte hij de volgende zondag uit een venster van het stadhuis van Veere, onder gehoor van vele Veerenaren, die op de Markt en de trap pen van het stadhuis aandachtig luisterden. 5. Capitain Pieter Constandt. Werd in Middelburg geboren en was bevelheb ber op het oorlogsschip 'Prinses'. Later werd hij zwaar gewond bij een zeeslag bij Tabago en moest zijn schip op 't strand zetten. 6. Dheer Mr Izaac van Hoorenbeeke. Werd in 1650 conrector van het gym nasium. Verwierf grote vermaardheid in Grieks en Latijn. 7. Dheer Mr Daniel van Hoorenbeeke. Bedienaar des godelicke woorts tot Veere. Was de vrijzinnige richting toegedaan. Samen met ds Smytegeld werd hij benoemd in een commissie tot ontvangst van Prins Willem III. 8. Dheer Joos de Moor, Schepen en raad van Vlissingen. Zijn vader Jan de Moor was burgemeester van Vlissingen. 9. Dheer Doctor Cornelis van de Voorde. Studeerde en promoveerde in Lei den in de geneeskunde. Was in Middelburg als geneesheer zeer gezien. La ter werd hij lector in de ontleed- en heelkunde aan het door hem opgerich te Collegium Anatomico-chirurgicum. Was examinator der chirurgijns, die door de Oost Indische Compagnie werden samengesteld. 10. Dheer Melchior Maquelein. Apotheker in Veere. 11. Dheer Mr Heijndrick Thibaut, Heer van Aagtekerke, oud burgemeester van Middelburg. Was zeer vermogend, had 7 dienstboden, 2 karossen en 4 paaiden. Op 7 januari 1668 werd hij plechtig in de kerk van Aagtekerke begraven.Zijn kinderen lieten door de beeldhouwer Rombout Verhulst een prachtige tombe voor hem maken, die thans nog te zien is. 12. Jonckheer Frederick Huissen, rentmeester generaal van Zeeland. Hij bewoonde de buitenplaats 'Waterlooswerve' onder Aagtekerke en in Mid delburg het huis De Gouden Leeuw, in de Lange Delft (H 13). Hij betaal de voor 5 paarden belasting, waaronder 3 rijpaarden. En zo gaat de lijst met namen van het selecte gezelschap nog even door. Zij allen kwamen de laatste eer bewijzen aan een jong overleden dochtertje van Burgemeester Duvelaer; 149 personen volgden de baar. Bron: Marie G. de Man, Vroegere en latere mededelingen van het Zeeuws Genootschap. 4

de Wete | 1988 | | pagina 6