WETENSWAARDIGHEDEN 'Me wense je vee 'eil en zegen in't nieuwe jaer en aolles wè-je nodig 'eit vó je ziele en iichaem'. Het was, beste lezer, tot nu toe gebruikelijk dat de secretaris van de Kring voorzitter van de Redactiecommissie en eindredacteur van De Wete was. Een combinatie, die heel goed mogelijk was zolang de werkzaamheden met betrekking tot het secretariaat niet al teveel tijd vergden. Dat laatste was het geval toen onze Kring nog een betrekkelijk 'gering' aantal leden had. De laatste paar jaar is het ledental van onze vereniging echter spectaculair gestegen en het gaat maar door. Op het moment dat ik dit schrijf had ik in het afgelopen kwartaal 39 nieuwe leden genoteerd, maar ook 19 bedankjes. Echter wederom een netto-toename van 20 leden! Dat brengt dan het totaal op 1170. Het zal U duidelijk zijn, dat met zo'n groot aantal leden Uw secretaris voldoende werk heeft aan het secretariaat op zich en dat het werk voor De Wete een extra belasting vormt. Het bestuur heeft daarom gemeend de koppeling secretaris/voorzitter redactiecommissie/eindredacteur De Wete los te moeten laten. In het vervolg zal er dus een aparte voorzitter redactiecommis sie van De Wete zijn, die tevens als eindredacteur zal fungeren. We hebben mevrouw M.J. van de Driest uit Serooskerke bereid gevonden deze functie op zich te nemen en zijn haar daarvoor zeer erkentelijk. Het verheugt ons bovendien dat mevrouw L. Sinke, eveneens uit Serooskerke (jarenlang was zij bestuurslid van onze Kring), de opengevallen plaats in de redactiecommissie heeft willen innemen. Mevrouw M.H. Rauwe is in deze commissie de vertegenwoordigster van het bestuur. U herinnert zich ongetwijfeld nog, dat in het oktobernummer van De Wete van het vorig jaar het voornemen werd aangekondigd om te trachten een jeugdgroep te vormen. Mevrouw Rauwe en de heer De Rooij deden daartoe in deze rubriek een oproep. Helaas, het aantal aanmeldingen voor deze te vormen groep was dermate laag, dat we vrezen dat er niets van terecht komt. Genoemde bestuursleden zullen zich echter beraden of het zin heeft om nog een poging te wagen via de scholen. Nog een laatste punt, dat aandacht verdient. Van de hand van mevrouw C.I. van Nieuwenhuyzen, ons erelid, kwam via onze Kring het boekje 'Walcherse vertelseltjes van om 't 'oekje' uit. Dit bleek een geweldig succes te zijn. Na één dag - U leest het goed! - was de oplage van 750 exemplaren uitverkocht. Het bestuur heeft toen direct nog 500 exemplaren laten drukken. Daarvan is bewust nog een aantal voor onze leden achter de hand gehouden. U zult echter zien, dat het boekje het eerste nummer van een door onze Kring nieuw uit te geven reeks is, n.l. de Walcherenreeks. We besloten om met deze nieuwe reeks te starten om twee redenen: Iedereen, denken we, die no. 1 van deze reeks heeft, zal ook de volgende nummers willen hebben. Een verkoopargument dus. We hebben nu meer vrijheid in de keuze van de kleur van het omslag. Dat is vooral van belang omdat we voor onze 'Geeltjes' niet meer dezelfde kleur 1

de Wete | 1989 | | pagina 3