Woensdag 15 februari 1989 Toegelicht met dia's spreekt ds. A. van Santen uit Middelburg op woensdag 15 februari a.s. over het onderwerp 'De levensboom en de bovenlichten van Mid delburg: geschiedenis en achtergronden, alsmede de hedendaagse situatie'. In 'De Wete' van april 1988 vertelde de inleider reeds het een en ander over dit onderwerp, maar er is (nog) veel meer over te verhalen. Gaarne geven we hem daatoe de gelegenheid. Deze bijeenkomst vindt wederom plaats in Hotel Walcheren te Koudekerke, aanvang 20.00 uur. Donderdag 16 maart 1989 Onze Veldnamencommissie heeft wederom een belangrijk deel van haar werk zaamheden afgerond. Het resultaat is neergelegd in het boek 'De Veldnamen van Serooskerke, Veere en Vrouwenpolder'. Het onderzoek naar de in dit boek genoemde veldnamen werd dus verricht in het gebied van de huidige ge meente Veere. De Veldnamencommissie en het bestuur zullen het nieuwe Veldnamenboek presenteren tijdens een bijeenkomst in het Stadhuis van Veere op donderdag 16 maart a.s., aanvang 16.00 uur. Het eerste exemplaar van dit boek zal worden aangeboden aan de burgemees ter van Veere, mevrouw G.W. van Montfrans-Hartman. Deze bijeenkomst is uitsluitend toegankelijk voor leden en voor personen die daartoe door het bestuur zijn uitgenodigd, zulks om wille van de ruimte in het Veerse Stadhuis. Aansluitend aan de presentatie zal, waarschijnlijk eveneens in het Stadhuis te Veere, een tentoonstelling over veldnamen worden geopend. De expositie is samengesteld door de heer A. J.H.M. Prinsen, gemeente-archivaris van Veere, tevens lid van de Veldnamencommissie. Woensdag 26 april 1989 Reeds nu - reglementair moet dat - wordt de jaarvergadering van de Kring aan gekondigd. Deze zal worden gehouden op woensdag 26 april 1989 in Hotel Walcheren te Koudekerke, aanvang: 20.00 uur. Op de agenda van deze vergadering staan de gebruikelijke punten: notulen vorige vergadering, jaarverslagen secretaris en penningmeester, begroting 1989, beleid bestuur en bestuursverkiezing. Mochten er leden zijn die deze vergadering een 'bijzonder' punt aan de orde willen stellen, dan verzoek ik hierbij zulks op wat korte termijn aan het bestuur te laten weten. Een dagje Walcheren voor 'buitenheemse' leden Zoals reeds eerder aangekondigd is, zal er op zaterdag 27 mei 1989 een bijeen komst excursie worden gehouden voor leden van onze Kring die buiten Walcheren wonen. Het programma van die bijeenkomst ziet er in grote trek ken als volgt uit: Aankomst deelnemers in het gebouw van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk te Middelburg tussen 10.00-10.30 uur. Daarna: een lezing over 'De Westkappelse Zeedijk': geschiedenis, nieuwste ontwikkelingen in relatie tot veranderingen v.d. Nederlandse kust, door ing. B.W. Veldhuis, toegelicht met dia's en een lezing over Middelburg door drs. P.W. Sijnke (onze voorzitter), toegelicht met dia's of met de film 'Middel burg, 1000 jaar jong'. Na de lunch in het restaurant van de Bibliotheek vertrekken we per bus voor 40

de Wete | 1989 | | pagina 42