UITHEEMS omslag konden krijgen als waarmee we destijds begonnen waren. Geen 'principiële' redenen dus en ook geen schokkende. Om alle misverstanden te voorkomen: deze reeks komt dus in de plaats van de z.g. geeltjes. Dat het boekje 'Walcherse vertelseltjes van om 't 'oekje' het eerste deeltje in deze reeks werd, dient U te zien als een eerbetoon aan de schrijfster, die zo'n verdienste heeft gehad en nog heeft voor onze Kring. H. In deze Wete vindt u - zoals te doen gebruikelijk - een acceptgiro voor de betaling van de contributie over 1989. De leden, die volgens onze administratie hun contributie over 1988 nog niet hebben voldaan, zullen twee acceptgiro's aantref fen, n.l. voor de contributie over 1988 en 1989. De penningmeester De jaarlijkse excursie naar uitheemse oorden vond ditmaal plaats op 25 september. Met twee bussen vol gingen we op stap. De reis, die ons naar de bron van de Schelde in Noord-Frankrijk voerde, bood diverse interessante programmapunten. Onze gidsen, de heer Hendrikse en mevrouw Van der Meulen uit IJzendijke, wisten ons heel veel informatie over het geziene te verschaffen. De regen, die de ganse dag op Walcheren neerkletterde, bereikte ons pas tegen het avondmaal, toen het geen kwaad meer kon. Al vroeg passeerden we bij Vlissingen de zeer brede Schelde op weg naar onze eerste stop in Oudenaarde. De koffiepauze was lang genoeg om snel even van het mooie stadje te genieten. Het zeer fraaie 16e eeuwse stadhuis, waaraan al dertig jaar gerestaureerd wordt, is een kleinere uitgave van het brusselse. Boven op de toren zien we een keizerlijke kroon en daar weer bovenop prijkt het Oudenaardse manneke in brons 'Hanske de Krijger', een vaandel in de hand. Wie had verwacht de Schelde te kunnen volgen, zoals dat mogelijk is bij de Rijn, kwam bedrogen uit. Na Oudenaarde bleek het mogelijk de Schelde steeds te ontmoeten of te kruisen, maar we verloren de rivier ook nogal eens uit het oog. Gaandeweg werd het landschap heuvelachtiger en tegen lunchtijd kwamen we in Kamerijk aan. Een groot stadhuis aan een imposant plein trok de aandacht, maar wellicht minder dan de vele aanpalende café's en restaurants. Er was tijd voor een wandelingetje en enkelen vonden hun weg naar de Basiliek Onze Lieve Vrouwe van Genade, waarin een achttal grisailles van zeer groot formaat 2

de Wete | 1989 | | pagina 4