BIJEENKOMSTEN Hierna ontving burgemeester Van Putten uit handen van de voorzitter van de publicatiecommissie, M.P. de Ridder, het eerste exemplaar. Het tweede en derde exemplaar waren vervolgens voor beide auteurs, de heren A.J. Puijpe en C. Sanderse, die het boekje samenstelden als uitvloeisel van een cursus regionaal historisch onderzoek. Het 'geeltje' kreeg, hoewel wat geler dan alle vorige uitgaven, een aantrekkelijk uiterlijk, vooral dankzij een leuke illustratie van Trees Verwil- ligen. De molen van Aagtekerke, C. Sanderse en A.J. Puijpe, uitg. Heemkundige Kring Walcheren, kost voor leden 5,50. Niet-leden betalen 7,50. G.J.d.R. 'Kent u ze nog, die Middelburgers?' Zo ongeveer verging het spreker Dr. W.F.M. Kimpe uit Gulpen op 25 oktober 1.1., al vóór de aanvang van zijn causerie in beslag genomen door oude bekenden. Voor een volle zaal kunstminnenden schetste hij een duidelijk beeld van zijn vader Raimond Kimpe, ter stede overleden in 1970. Een veelzijdig mens, deze kunstenaar: geboortig uit Gent, tijdens zijn studie reeds als literator bekend, verkrijgt hij te Lier, als civiel ingenieur, de functie van 'conducteur van bruggen en wegen'. Vele Vlaamse kunstenaars worden, o.a. door hun betrokkenheid bij de Vlaamse Beweging, tijdens de eerste wereldoorlog genoodzaakt hun heil elders te zoeken. Zo belandt het gezin Kimpe omstreeks 1920 in Middelburg. Kun stenaar Kimpe kan het in het bedrijfsleven, waarin hij als aannemer verzeild raakt, niet vinden. Reeds in België met de Vlaamse expressionisten (waaronder Permeke) bekend geworden, vat hij palet en penseel op en ontpopt zich als een zeer produktief schilder. Hoewel critici zijn werk beurtelings van het stempel 'expressionisme', 'sur realisme', 'kubisme', 'non figurativisme' e.a. voorzien, ontwikkelt hij een zeer eigen stijl. Wie herkent niet zijn hoekige zeemans- en visserstypen? Zelf stelt hij de eis, dat een schilderij besloten dient te zijn in zichzelf: geen afbeelding mag zich buiten de lijst voortzetten. Op zijn schilderingen ontbreekt dan ook de horizon. Na de pauze werd een serie schitterende dia's vertoond, alle betrekking hebbend op Walcheren, herkend en enthousiast becommentarieerd door de aanwezige toeschouwers. Uit nog niet gepubliceerde gedichten werden er enkele gereciteerd. Een fragment van een gedicht, in 1911 in het Nederlands tijdschrift 'Beweging' gepubliceerd, volgt hieronder: DE KERK VAN VEERE Geheimnisvolle Veersche toren, boven 't kerkschip afgestompt, gij ligt aan zee in avondgloren lijk een sfinkse neergeklompt; 5

de Wete | 1989 | | pagina 7