De Wete De redactiecommissie van De Wete had in 1988 (wederom) de moeilijke taak om uit een veelheid van spontaan toegeleverde kopij de inhoud van De Wete zodanig samen te stellen, dat het blad door ieder lid graag gelezen zou worden. Het resultaat werd een gevarieerde inhoud waarvoor de redactie menig schouderklopje kreeg. Algemeen is men van mening dat de groei van het ledental van onze Kring voor een zeer belangrijk deel te danken is aan de kwaliteit van ons verenigingsorgaan. Publicatiecommissie Het werk van deze commissie bestaat uit (globaal gezien) het beoordelen van toegeleverde manuscripten op bruikbaarheid en verkoopmogelijkheden, over leg met auteurs over eventuele wijzigingen in het manuscript en eventuele vormgeving van het uit te geven boek, advisering van het bestuur betreffende het uitgeven van de beoordeelde manuscripten en de vormgeving en financiering daarvan, het persklaarmaken, alsmede uit het zonodig verwerven van manu scripten. Deze algemene, zeker niet volledige beschrijving geeft uiteraard slechts een globaal beeld van het werk dat deze commissie moet verzetten en de tijd die er ingestoken moet worden om tot het publiceren van een boek te komen. In 1988 timmerde de commissie tweemaal aan de weg. De eerste keer was dat bij de presentatie van het boek 'De Molen van Aagte- kerke', geschreven door de heren C. Sanderse en A.J. Puype. Tijdens een ontvangst door het gemeentebestuur van Mariekerke op 7 oktober 1988 in het gemeentehuis te Meliskerke overhandigde de voorzitter van de Publicatiecom missie, de heer M.P. de Ridder, het eerste exemplaar van dit boekje aan de burgemeester van Mariekerke, mr. B.J. van Putten. Voorafgaand hieraan hield de heer Weemaes een inleiding over molens. Het tweede boekje, 'Walcherse vertelseltjes van om 't 'oekje' werd ten doop gehouden tijdens een bijeenkomst van onze Kring in Hotel Walcheren te Koudekerke op woensdag 16 november 1988. Spreker die avond was de heer dr. J.B. Berns, hoofd van de afdeling Dialectologie van het P.J. Meertens-Instituut te Amsterdam. Deze avond, opgebouwd rond het te presenteren boekje, werd én door het betoog van de heer Berns, én door het grote aantal aanwezigen (ongeveer 150) een succes. Het boekje, geschreven door ons erelid, mevrouw C.I. van Nieuwenhuyzen, die wegens een zeer ernstige ziekte niet aanwezig kon zijn, bleek een bestseller. Reeds na 4 weken moest een derde druk worden uitgebracht. De Publicatiecommissie heeft nog verscheidene manuscripten in behandeling. Commissie Veldnamen Op verzoek van het bestuur heeft deze commissie er in 1988 alles aan gedaan om publicatie van het boek 'De veldnamen van Serooskerke, Veere, Vrouwen polder' in het najaar van 1988 te kunnen realiseren. Om diverse redenen leek het het bestuur nadien echter minder wenselijk het veldnamenboek vóór eind 1988 uit te geven. In goed overleg met de Commissie Veldnamen werd besloten hiertoe in begin 1989 over te gaan. Hier past een bijzonder woord van dank voor de inspanningen die deze com missie zich in 1988 heeft getroost. De commissie gaat voort met het verzamelen en bewerken van de vele nog resterende veldnamen in die gebieden op Walcheren, die nog niet volledig bewerkt zijn. Werkgroep Van Wallenburg Bewondering dient te worden uitgesproken voor de vasthoudendheid waar- 9

de Wete | 1989 | | pagina 11