ER DREIGT GEVAAR VOOR WALCHEREN'S SCHOONHEID! mede de leden van deze werkgroep, onder de bezielende leiding van de heer J. Luteijn, de door hen op zich genomen taak verrichten. In 1988 werd hard gewerkt aan het persklaar maken van een derde en vierde deel van de Catalogus 'Zeeuwse historie in kranteknipsels'. Publicatie daarvan is in 1989 te verwachten. Commissie Kroniek Walacria Van Walacria I, door de betreffende redactiecommissie enthousiast voorbereid, bleek de verkoop niet geheel aan de verwachtingen te voldoen. Het bestuur - dat de redactie van Walacria vóóraf duidelijk te kennen had gegeven bij negatieve verkoopresultaten Walacria als een éénmalige uitgave te zullen beschouwen -meende, dat het tegenover de leden financieel niet verantwoord was met dit project door te gaan en haakte dus af. De redactiecommissie, het bestuursbesluit betreurend, besloot zelfstandig verder te gaan. Het bestuur wenst daarbij veel succes toe. Lezingen en excursies In 1988 werden 6 lezingen gehouden. Er werden 2 excursies in het heem gehouden, n.l. één naar het Zeeuws Museum en de dorpswandeling in Domburg. Daarnaast werd de jaarlijkse wandeling in Oranjezon gehouden. De buitenheemse excursie ging in 1988 naar de bron van de Schelde. De belang stelling was erg groot. Aan deze excursie namen meer dan 100 personen deel. Besluit Uit het bovenstaande blijkt, dat èn de commissieleden èn het bestuur zich, naar mijn gevoelen, in 1988 in voldoende mate hebben ingezet voor onze Kring. Ik hoop, dat U met deze conclusie instemt. De secretaris, J. den Hollander Onder deze titel schreef de heer Joh. de Meij in 1938 in 'De Wandelaar' een artikel over de Walcherse klederdracht. Zijn echtgenote, mevrouw A.A. de Meij-Bottenberg, stuurde ons dit artikel. In het januarinummer publiceerden wij een bijdrage van de heer L. Minderhoud uit Westkapelle over de Walcherse vrouwendracht. Een aardige vergelijking: 1938 en ongeveer 50 jaar later. 'Er dreigt gevaar voor Walcheren's schoonheid!, door Joh. de Meij, met illustraties van den schrijver. Met een variatie op een bekende uitspraak zou men wel kunnen beweren: 'In Zeelands isolement ligt zijn schoonheid'. Door zijn geïsoleerde ligging - ook de beruchte 'Zeeuwse koorts' werkte er toe mee bleef deze provincie in vroeger eeuwen bij velen onbekend en - onbemind. 'Zeeland geen land Ik hou het met de heikant!' 10

de Wete | 1989 | | pagina 12